Patronat medialny


 


Ciekawe zmiany zaszły w czołówce rankingi WBC kategorii junior ciężkiej - zmiany istotne o tyle, że już niebawem World Boxing Council wyznaczy rywala dla Ilungi Makabu (26-2, 24 KO) w walce o wakujący pas mistrza świata.

W zestawienia WBC wypadł do tej pory sklasyfikowany tuż za Kongijczykiem Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), celujący w tytuł organizacji WBO. Z listy zniknęło też nazwisko trzeciego dotąd Kevina Lereny (24-1, 11 KO), który - według informacji na stronie WBC - ma stoczyć pojedynek sankcjonowany przez IBF.

Po tych zmianach na drugą pozycję awansował Michał Cieślak (19-0, 13 KO), zaś trzeci jest Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) i to zapewne któryś z Polaków ostatecznie stoczy mistrzowski bój z Makabu.

Mimo niższych notowań większe szanse wydaje się mieć "Diablo", który 30 listopada zmierzyć ma się jeszcze z  klasyfikowanym przez WBC (34. miejsce) Taylorem Mabiką (19-4-1, 10 KO), podczas gdy Cieślak 20 grudnia zaboksuje z Nurim Seferim (40-9, 22 KO) o regionalny tytuł konkurencyjnej wobec WBC federacji IBF. Wszystko jest jednak jeszcze możliwe, zwłaszcza, że wyniki obydwu walk są jeszcze sprawą otwartą.