Patronat medialny


 


Planowana na 25 stycznia walka pomiędzy Michałem Cieślakiem (19-0, 13 KO) i Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) trafiła do kalendarza na oficjalnej stronie bokserskiej federacji WBC. Stawką pojedynku będzie wakujący tytuł mistrza świata World Boxing Council.

32-letni Makabu jesienią podpisał kontrakt promotorski z Donem Kingiem, który do tej pory był wyłączony z rozmów w sprawie organizacji walki z Cieślakiem. Amerykanin skierował protest i grozi prawnymi konsekwencjami wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pojedynku, jednak w przypadku Kinga jest to niemal standardowe działanie, a walka nie wydaje się zagrożona.

30-letni Cieślak po raz ostatni boksował w maju. Kolejny pojedynek pięściarz z Radomia miał stoczyć w grudniu z Nurifm Seferim, jednak w obliczu potencjalnej walki o mistrzostwo świata, występ na gali w Nowym Dworze Mazowieckim został odwołany.

Tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior ciężkiej wcześniej należał do Oleksandra Usyka. Ukrainiec zwakował pas, decydując się na przejście do wagi ciężkiej. Jeśli Cieślak wywalczy mistrzowski pas, to będzie piątym Polakiem, który zdobędzie tytuł w tej kategorii wagowej. Wcześniej dokonali tego Dariusz Michalczewski, Krzysztof Włodarczyk, Krzysztof Głowacki i Tomasz Adamek.