Patronat medialny


 


Dzisiaj w Meksyku ma odbyć się spotkanie wszystkich osób reprezentujących interesy Ilungi Makabu (26-2, 24 KO), który już wkrótce ma przystąpić do walki z Michałem Cieślakiem (19-0, 13 KO) o wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej. Pewną niewiadomą pozostaje też data pojedynku.

Początkowo zakładano, że walka odbędzie się 18 stycznia. Później termin pojedynku przesunięto o tydzień, a najnowsze informacje wskazują, że może to być dopiero 31 stycznia. Taką datę potwierdza m.in. Martin Bakole, pięściarz wagi ciężkiej, a prywatnie brak Makabu, który podzielił się swoją wiedzą w mediach społecznościowych.

Walka ma odbyć się w Kinszasie. Wszystkie szczegóły powinny być oficjalnie potwierdzone już wkrótce. Obaj pięściarze przygotowują się pojedynku i przechodzą nawet kontrolne badania narzucane przez federację WBC.

W organizację walki zaangażowany jest finansowo prezydent Demokratycznej Republiki Kongo. Dla Makabu byłaby to druga w karierze walka o mistrzostwo świata. Cieślak przed taką szansą stanie po raz pierwszy.