Patronat medialny


 

Wygląda na to, że ostatecznie wieczorem w Kinszasie dojdzie do walki o mistrzostwo świata WBC wagi junior ciężkiej pomiędzy Michałem Cieślakiem (19-0, 13 KO) oraz Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). Andrzej Wasilewski i Tomasz Babiloński, którzy współpromują polskiego pięściarza, relacjonują w mediach społecznościowych ostatnie godziny przed pojedynkiem o pas World Boxing Council.

Jeszcze w piątek w godzinach porannych, nie było pewne, czy znajdą się pieniądze na opłacenie pracy przedstawicieli federacji WBC oraz gaży Polaka. Gotówkę ostatecznie dostarczono i przeliczono. Nie wiadomo jednak, czy będzie można ją bezpiecznie przetransportować poza granice Demokratycznej Republiki Konga.

Michał Cieślak podpisał już wszystkie dokumenty związane z pojedynkiem, który będzie największym wyzwaniem w jego karierze. Pięściarz z Radomia w Afryce przebywa od wtorku. W czwartek Cieślak stanął z Makabu twarzą w twarz podczas oficjalnej ceremonii ważenia.

Polscy kibice będzie mogli obejrzeć pojedynek za pośrednictwem usługi Pay-Per-View Cyfrowego Polsatu. Koszt wykupu usługi to 40 zł.