Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

W kontrakcie na walkę mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej Lawrece'a Okolego (17-0, 9 KO) z Michałem Cieślakiem (21-1, 15 KO) znalazła się klauzula rewanżowa - poinformował Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów pięściarza z Radomia. Oznacza to, że jeśli Polak wygrałby z Brytyjczykiem i odebrał mu pas World Boxing Organization, byłby zobowiązany do stoczenia rewanżu. 

- To standardowa procedura. Nie słyszałem w ostatnich latach o przypadku dobrowolnej obrony tytułu bez wpisania w kontrakt obowiązkowego rewanżu - mówi szef KnockOut Promotions.

Do walki Okolie - Cieślak dojdzie 27 lutego w hali O2 w Londynie. Dla Cieślaka będzie to druga w karierze mistrzowska szansa. W styczniu 2020 roku pięściarz z Radomia przegrał na punkty z Ilungą Makabu w pojedynku o pas mistrzowski federacji WBC.

Niewykluczone, że podczas lutowej gali dojdzie także do walki pomiędzy Arsenem Goulamirianem (26-0, 18 KO) i Jewgienijem Jegorowem (11-0, 7 KO). Pojedynek o pas WBA wagi junior ciężkiej miał odbyć się na początku grudnia w Rosji, jednak walka została przełożona z powodu zakażenia niedyspozycji zdrowotnej Ormianina.