Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Eddie Hearn zdradził, że próbował od dłuższego czasu zakontraktować walkę mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej Lawrece'a Okolego (17-0, 9 KO) z Michałem Cieślakiem (21-1, 15 KO). Pojedynek będzie głównym wydarzeniem gali organizowanej 27 lutego w Londynie.

- To będzie zdecydowanie największe wyzywanie w karierze Lawrece'a. Chcieliśmy walki z Cieślakiem od dawna, to zawodnik ze światowej elity. Mieliśmy co prawda inne plany dotyczące najbliższego występu, ale sprawy potoczyły się inaczej - powiedział Hearn.

- Okolie w kolejnej walce miał zmierzyć się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy  Arsenem Goulamirianem i Jewgienijem Jegorowem. To starcie nie odbyło się, dlatego szukaliśmy nowego planu. Lawrence nie wierzył, że uda się dograć walkę z Cieślakiem, dlatego był nawet gotowy na występ w wadze ciężkiej. On na pewno będzie boksował w tej kategorii, ale najpierw musi zunifikować tytuły w wadze cruiser - dodał szef grupy Matchroom Boxing.

Brytyjski promotor zapowiedział także, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszona pełna karta walk tej imprezy. Galę pokaże platforma DAZN.

Walka Cieślak - Okolie tylko na DAZN (reflink) >>