Patronat medialny


 

1 października na gali Knockout Boxing Night 24 w Lublinie trzeci tegoroczny pojedynek stoczy Michał Cieślak (22-2, 16 KO). Dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej odbudowuje swoją pozycję w globalnych rankingach i liczy, że wkrótce otrzyma kolejną szansę walki o pas.

Niewykluczone, że stawką najbliższego pojedynku Cieślaka będzie europejski pas federacji WBA. W przeszłości podopieczny trenera Andrzeja Liczika boksował o mistrzowskie pasy organizacji WBC i IBF.

- Nasz cel jest jasny, chcemy jak najszybciej doprowadzić Michała do kolejnej walki o mistrzostwo świata. Wierzymy, że Michał pomimo dwóch zakończonych niepowodzeniem mistrzowskich prób, należy do światowej czołówki tej kategorii i będziemy robić, co możemy, żeby kolejny pojedynek o pas mu zapewnić - mówi Andrzej Wasilewski.

- Możliwe, że pas WBA Europe będzie stawką październikowej walki Michała. Pod koniec roku odbędzie się także konwencja federacji WBA w Stanach Zjednoczonych i dużo będzie zależało od tego, co tam się wydarzy - dodaje szef grupy KnockOut Promotions.

Mistrzem World Boxing Association jest aktualnie Arsen Goulamirian. Najbliższy pojedynek Ormianin z francuskim paszportem stoczy 19 listopada we Francji, a jego rywalem będzie Aleksiej Jegorow.

 KUP BILET NA GALĘ KBN 24 W LUBLINIE >>