Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Saleta42-letni Przemysław Saleta wraca na ring. Jak informuje oficjalna strona federacji KSW, podczas zaplanowanej na wrzesień czternastej edycji Konfrontacji Sztuk Walki, były mistrz Euroby w boksie wagi ciężkiej stoczy pojedynek na zasadach MMA z Marcinem Najmanem.  Właściciele Federacji KSW spotkali się w tym tygodniu z zawodnikami i ustalili warunki ich pojedynku. Dokładny termin walki nie jest jeszcze znany.

- Wielu ludzi zarzuca Federacji KSW komercyjne podejście do MMA. Wydaje mi się, że przy dzisiejszej kondycji sportu w Polsce to jedyna możliwa droga. Saleta kontra Najman to walka dwóch zawodowych pięściarzy z identycznym rekordem w swojej nowej dyscyplinie. To starcie negatywnych, lecz ciągle szczerych i prawdziwych emocji. To tysiąc niewyjaśnionych spraw między obojgiem. To nawarstwiający się na oczach opinii publicznej konflikt nad którym ostateczny sąd zapadnie we wrześniu tego roku. Mam poczucie, że ring KSW stworzony został również po to, aby wyjaśniać takie spory i po to, by oddzielać mity od prawdy i co w tym przypadku najistotniejsze, słowa od czynów - mówi współwłaściciel KSW Maciej Kawulski.

- Jesteśmy na tak! Do tej walki musiało dojść. Cieszę się, że to na naszym ringu podczas Konfrontacji Sztuk Walki panowie w sportowy stylu zakończą swój od lat zaogniany konflikt. Prywatne waśnie zostaną rozegrane w sposób fair-play i to należy pochwalić.
Padły śmiałe deklaracje z ust obu zawodników, więc teraz należy czekać na ich konsekwentne urzeczywistnienie. Będzie to walka niczym z dawnych lat kiedy to dwóch mężczyzn wyzywało się na pojedynek, a rację i sprawiedliwość przyznawano wygranemu. W tym przypadku sekundantem będzie właśnie KSW - powiedział współwłaściciel KSW Martin Lewandowski.