Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Anthony'ego Joshuę (24-3, 22 KO) i obronił tytuły mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej w walce wieczoru gali organizowanej w Dżeddzie.

Od pierwszej rundy Joshua starał się boksować agresywnie, spychał do obrony Ukraińca oraz polował na ciosy na tułów. W pierwszych minutach Brytyjczyk miał kilka swoich dobrych momentów, ale skuteczniejszym zawodnikiem wydawał się Usyk.

Joshua trafiał prawym prostym oraz konsekwentnie bił na dół, z kolei Usyk zadawał widoczne ciosy na szczękę. W pierwszej połowie walki sporo rund było wyrównanych. Obaj pięściarze doprowadzali ciosy do celu, chociaż nieznacznie lepsze wrażenie robił Ukrainiec.

W ósmej rundzie Brytyjczyk zdecydowanie przyśpieszył i zaczął jeszcze mocniej naciskać. W dziewiątym starciu Joshua trafił serią mocnych ciosów, zamykając rywala przy linach. Brytyjczyk był bardzo aktywny i wygrał oba te starcia, jednak nie był w stanie poważnie wstrząsnąć przeciwnikiem.

Usyk już w kolejnej odsłonie wrócił do gry i tym razem to on zdecydował się na bardzo otwarty boks, ruszając do ataku. Kolejne dwie rundy przebiegały pod dyktando Ukraińca, pomimo pojedynczych mocnych uderzeń Anglika. W dwunastej rundzie obaj zawodnicy ryzykowali, próbując w efektowny sposób zakończyć pojedynek.

Ostatecznie po dwunastu rundach sędziowie punktowali 115-113 dla Brytyjczyka oraz 115-113 i 116-112 dla Usyka, który po raz drugi pokonał Joshuę. Ukrainiec po raz pierwszy obronił tytuły wywalczone przed rokiem.