Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

- Kolejną walkę mam stoczyć w marcu lub kwietniu na gali w Stanach Zjednoczonych. Chciałbym poza tym częściej prezentować się między linami - mówi portalowi Boxing.pl młodzieżowy mistrz świata WBC wagi super średniej Patryk Szymański (17-0, 9 KO), który przygotowuje się do swojego pierwszego tegorocznego występu.

Kiedy wylatujesz do USA?
Patryk Szymański: Niebawem. Wszystko jest oczywiście uzależnione od dokładnej daty mojego najbliższego występu, ale prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w styczniu. Mam nadzieję, że wyjdę do ringu w marcu lub kwietniu. Pojawił się już nawet potencjalny rywal, którego zaakceptowaliśmy razem z trenerem. Nic jednak nie mogę jeszcze potwierdzić.

Brakuje Ci powoli pojedynków, odczuwasz głód boksu? Od 17 września trochę czasu już minęło.
Zdecydowanie. Ostatni mój pojedynek miał miejsce cztery miesiące temu i chciałbym już być między linami ponownie. Przerwa od boksu była mi jednak potrzebna. W lipcu walczyłem z Wilkym Campfortem, dwa miesiące później z Villalobosem i nie czułem się wtedy komfortowo w ringu. Odczuwałem zmęczenie. Teraz jednak wszystko wróciło do normy i nie mogę się już doczekać walki.

A co byś powiedział na pojedynek Patryk Szymański – Kamil Szeremeta?
Kategoria super półśrednia i możemy walczyć nawet jutro. To on mnie zaczepia w mediach, to on chce się ze mną zmierzyć, więc to on powinien zejść do mojej dywizji. Jak na razie z wagi super półśredniej się nie ruszam. Poza tym śmieszą mnie te jego wypowiedzi, on jest zadufany w sobie. Kiedyś doszło do naszej walki na zawodach w Wałczu. Ja miałem 18 lat, on był zawodnikiem dużo bardziej doświadczonym, a w ringu nie mógł mnie nawet dotknąć. Teraz twierdzi, że się rozwinął, ale ja także poczyniłem postępy.

Kamil wspominał o umownej wadze do 71 kilogramów. Ty odrzucasz takie rozwiązanie?
Waga super półśrednia. Tak jak już powiedziałem. To on mnie wyzwał, to on chce ze mną walczyć, więc to on musi zrzucić kilogramy. Zresztą jak na razie nie dostałem żadnej propozycji od promotorów w sprawie tej walki, więc na dzisiaj nie ma tematu.

Pełna treść artykułu na Boxing.pl >>