Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

- To rutyniarz, który wyjdzie do ringu bez presji - przekonuje w rozmowie z "Super Expressem" Patryk Szymański (17-0, 9 KO), który w sobotę na gali w Poznaniu zmierzy się z byłym mistrzem Europy i pretendentem do tytułu mistrza świata Rafałem Jackiewiczem (48-16-2, 22 KO). Dla pięściarza pochodzącego z Konina, występ w stolicy Wielkopolski jest bardzo ważny.

- To mój drugi dom i od kilku lat przebywam tu częściej niż w rodzinnym Koninie. W Poznaniu chodziłem do liceum, tutaj mieszkam i mam bardzo dużo znajomych, którzy wybierają się na moją walkę. Łącznie z tymi, którzy przyjadą z Konina, liczę że będzie mnie wspierało ok. tysiąc osób - mówi "Super Expressowi" Szymański.

23-latek do tego pojedynku przygotowywał się w Stanach Zjednoczonych pod okiem Chico Rivasa. Wraz z Amerykańskim trenerem Szymański wrócił do Polski w sobotę.

- Muszę udowodnić, że się rozwijam i warto we mnie inwestować. Jak zaprezentuję się dobrze, to utrę nosa niedowiarkom - podsumowuje Szymański.

Walka Jackiewicza z Szymańskim została zakontraktowana na dziesięć rund. Pojedynek odbędzie się w limicie wagi super półśredniej.