onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

- Nie denerwuję się walką z Głażewskim, bo ja się zwykle niczym nie denerwuję. Taki mam charakter. Zły się robię tylko w ringu - mówi 34-letni Rowland Bryant (18-3, 12 KO), były pretendent do tytułu mistrza świata IBO, który już 16 sierpnia w Międzyzdrojach będzie w głównej walce wieczoru rywalem trzy lata młodszego Pawła Głażewskiego (22-2, 5 KO). Bryanta, który walczyć będzie na gali pokazywanej przez telewizję Polsat, podglądamy na jednym z ostatnich treningów w Orlando na Florydzie.

- Wszystko przebiega według planu, z czego jako trener oczywiście zawsze się cieszę, bo najgorsze są niespodzianki, kiedy wszystko jest już gotowe - mówi trener Amerykanina, Josue Aguilar, który przygotowuje także Francisco Palaciosa. - Mamy dwóch sparingpartnerów, których zadaniem jest przede wszystkim naśladować liczbę ciosów zadawanych przez Głażewskiego. W sparingach Rowlanda z Gołowkinem było ich mniej, ale były nastawione na siłę. Tutaj naszemu rywalowi chodzi bardziej o kumulację, niż jeden cios, który zmienia walkę - mówi Aguilar. - Głażewski wyprowadza dużo uderzeń, walczy inaczej niż ja, bo ja nie lubię tracić sił na machanie rękoma. Każdy cios, który zadaję ma mieć swoją wage, ma być odczuwalny w późniejszych rundach. Ale może tutaj będzie tych ciosów więcej, bo rund jest mniej. Nie ma się co oszczędzać - dodaje Bryant.

- Treningi chcemy skończyć w piątek, na kilka dni przed wylotem do Polski. Będziemy mieli czas na aklimatyzację, mam nadzieję, że pogoda w Międzyzdrojach będzie taka, jak na Florydzie - słonecznie i gorąco. Będziemy się czuli jak u siebie w domu - komentuje ostatnie dni przygotowań trener Aguilar.

- Z wagą Rowlanda nie ma żadnych problemów, bo on nigdy się nadyma między walkami jak balon tylko trzyma wagę. Wie co i jak ma zrobić w Polsce żeby wygrać. Ta walka nie powinna być dla niego skomplikowana taktycznie. Bryant lubi przeciwników równych wzrostem, nie lubi tych wysokich, potrafiących trzymać go na dystans lewymi prostymi. Nie będzie w Polsce takich problemów, bo jesteśmy przygotowani w 100 procentach na wszystko, co Głażewski może pokazać na ringu.

Bilety na galę w Międzyzdrojach już od 30 PLN dostępne są na ebilet.pl >>

http://www.youtube.com/watch?v=vsTcWiH45Po