onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

- Będzie to z pewnością trudny pojedynek dla Pawła, który prezentuje boks siłowy, ale jest też oczywiście zawodnikiem dobrze wyszkolonym technicznie - mówi portalowi Polsatsport.pl były mistrz Europy wagi średniej Grzegorz Proksa na temat sobotniej walki Pawła Głażewskiego (22-2, 5 KO) z Rowlandem Bryantem (18-3, 12 KO). Pojedynek będzie głównym wydarzeniem gali Seaside Boxing Show w Międzyzdrojach.

- Ciekawe, jaką taktykę znajdzie na zawodnika, który jest bardziej ruchliwy i dość często zmienia płaszczyznę bicia ciosów. To może być nawet cięższa potyczka, niż ta z Maćkiem Miszkiniem - dodaje "Nice Super G".

- Paweł jest zawodnikiem nierównym. On nie może liczyć na to, że trafi rywala i ten się przewróci. Paweł jest zawodnikiem szybkim i powinien jak najwięcej punktować. Mam nadzieję, że w sobotę pokaże dużą mądrość, bo to on jest moim faworytem - ocenia z kolei mistrz świata WBC wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk.

- Wydaje mi się, że jeśli Paweł przygotuje się optymalnie, to powinien sobie poradzić. Może nie przed czasem, bo nie słynie z mocnego uderzenia. Jeżeli jednak nie przygotuje się odpowiednio, to może przegrać, bo jest to bardzo wymagający rywal - przewiduje Paweł Kołodziej, który 27 września stanie do walki o mistrzostwo świata WBA kategorii cruiser z Rosjaninem Denisem Lebiediewem.

http://www.youtube.com/watch?v=qo7vkvRjxSA

Transmisja z Międzyzdrojów w Polsacie Sport Extra, Polsacie Sport i Polsacie