onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

- To wielka szansa dla Pawła i kolejna wielka szansa dla całego polskiego boksu - mówi Andrzej Wasilewski o zaplanowanej na 6 grudnia w Oldenburgu walkce o pas WBA Regular wagi półciężkiej pomiędzy Pawełem Głażewskim (23-2, 5 KO) i broniącym tytułu Jurgenem Braehmerem (44-2, 32 KO). O pojedynku "Głaza" głośno było już od wielu dni, ale dopiero w czwartek spełnione zostały wszelkie formalności, by pięściarz z Białegostoku mógł boksować o mistrzostwo świata. 

- Pawła nie było wcześniej w czołowej piętnastce rankingu i z formalnego punktu widzenia nie mógł uzyskać statusu challengera. Teraz jednak już wszystko jest dobrze. Dziś dostałem potwierdzenie od Chrisa Meyera z Sauerland Event, że Paweł  jest w rankingu WBA, na ósmej pozycji i pozostanie tam do walki. Ta walka to kolejny efekt dobrej współpracy z niemiecką stajnią. Dzięki tym relacjom polscy bokserzy mogą otrzymywać więcej sportowych szans - dodał współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions.

Tymczasem Paweł Głażewski buduje w Białymstoku formę na sesjach sparingowych, w których pomagają mu m.in. Norbert Dąbrowski, Piotr Gredke i Arturs Kulikauskis.