onet.pl sport



Przegląd Sportowy

Patronat medialny





 

Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) zakończył przygotowania do sobotniej walki z mistrzem świata WBA wagi półciężkiej Jurgenem Braehmerem (44-2, 32 KO), odlatując w poniedziałek rano do Niemiec z warszawskiego Okęcia. Podróż popularnego "Głaza" oraz jego trenera Piotra Jankowskiego do Oldenburga, gdzie zostanie rozegrana walka, potrwa kilka godzin dłużej, niż zakładano, z powodu strajku pracowników linii lotniczych w Niemczech.

Pięściarz grupy Konspol Babilon Promotion do najważniejszej walki swojego życia przygotowywał się w ostatnich tygodniach w rodzinnym Białymstoku. Wcześniej odbył także 10-dniowy obóz w Zakopanem.

- Zrobiłem wszystko, co mogłem, żebym przygotować się do tego pojedynku w stu procentach. Od dwóch tygodni cały czas myślę o tej walce. Już nie mogę się doczekać wyjścia do ringu. Przed tą walką nie potrzebuję spojrzeć w oczy rywalowi, żeby się pobudzić. Chodzę pobudzony cały czas - mówił przed wylotem do Niemiec białostoczanin, który będzie miał szansę zostać czwartym polskim mistrzem świata w boksie zawodowym.

http://www.youtube.com/watch?v=faTwxt0B0M4