onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Paweł GłażewskiNotowany na dwudziestym miejscu w rankingu WBC Paweł Głażewski (13-0, 4 KO) rozpocznie dzisiaj  na obiektach sekcji bokserskiej warszawskiej Legii przygotowania do walki z Tomasem Adamkiem (16-3-1, 6 KO) pod okiem trenera Krzysztofa Kosedowskiego. Pojedynek z Czechem odbędzie się 12 listopada w Wieliczce na gali organizowanej przez grupę Babilon Promotion.

- Spodziewam się najtrudniejszej walki w karierze. Znam tego zawodnika z czasów amatorskich, widziałem jego kilka walk na zawodowstwie. Jest wyższy ode mnie, ale jestem pewien, że dobierzemy z trenerem odpowiednią taktykę na ten pojedynek - powiedział pięściarz z Białegostoku.

Kosedowski rozpoczął współpracę z "Głazem" w lipcu. Pierwsze wspólne przygotowania tego duetu zakończyły się punktową wygraną nad Abdelkaderem Benzinią na gali w Międzyzdrojach. Głażewski wywalczył tam tymczasowy pas WBC Baltic wagi półciężkiej, jednak otrzymał wczoraj informację od Michaiła Denisowa reprezentującego federację World Boxing Council, że stał się pełnoprawnym właścicielem tego tytułu. Stało się tak w wyniku rezygnacji poprzedniego posiadacza pasa. {jcomments on}