Patronat medialny


 


W sobotę w Wałczu odbędzie się pierwsza z serii gal KnockOut Boxing Night. Główną atrakcją imprezy będzie pojedynek byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (29-1, 18 KO) z Santanderem Silgado (28-4, 22 KO). Poza walką wieczoru, kibice zobaczą w akcji także kilku bardzo utalentowanych pięściarzy młodego pokolenia. Gala KnockOut Boxing Night #1 jest współorganizowana przez gminę Wałcz.

Sympatycy szermierki na pięści czekają m.in. na kolejny pojedynek Pawła Stępnia (8-0, 7 KO). Boksujący w kategorii półciężkiej pięściarz ze Szczecina uznawany jest za kandydata na przyszłego mistrza świata, a bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy mają okazję z nim sparować, są pod wrażeniem tempem jego bokserskiego rozwoju. Stępień za kilka dni zmierzy się z Michałem Ludwiczakiem.

- Paweł robie ogromne postępy. To największy kozak młodego pokolenia w polskim boksie. Gwarantuję, że jeśli promotorzy odpowiednio w niego zainwestują, to będzie mistrzem świata. Mówią to z pełną odpowiedzialnością - komplementuje swojego treningowego partnera Maciej Sulęcki, jeden z najlepszych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe.

W Wałczu pierwszy pojedynek po podpisaniu kontraktu z grupą KnockOut Promotions stoczy Fiodor Czerkaszyn (8-0, 5 KO). 22-letni Ukrainiec, którego babcia była Polką, jesienią ubiegłego roku przeprowadził się do Warszawy i poświęcił wszystko, żeby rozpocząć współpracę z Fiodorem Łapinem, głównym trenerem największej polskiej stajni bokserskiej. Za kilka dni Czerkaszyna w ringu sprawdzi doświadczony Daniel Urbański.

- Kogoś z takim potencjałem nie widziałem od dawien dawna. Ma wszystko, by być ukraińsko–polskim mistrzem świata - mówi o nowym nabytku swojej grupy Andrzej Wasilewski, jeden z właścicieli KnockOut Promotions.

Podczas KnockOut Boxing Night po ponad półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją ręki powróci również były młodzieżowy mistrz świata wagi super lekkiej Przemysław Runowski (16-0, 3 KO). 24-latek, który zbliża się do naprawdę poważnych wyzwań w swojej karierze, tym razem zmierzy się z byłym pretendetnem do tytułu mistrza świata Sergiejem Huliakiewiczem.

- Przemek kilka razy robił najlepsze walki na całych galach, chociaż nie boksował w tych najważniejszych pojedynkach wieczoru. Pokazał, że jest zawodnikiem, który co najmniej w Europie jest w stanie osiągnąć sporo. On teraz potrzebuje dobrych walk, żeby się rozwijać i realizować swój potencjał, który my widzimy na sali treningowej - mówi o swoim podopiecznym trener Fiodor Łapin.

Transmisja z gali KnockOut Boxing Night w Wałczu zostanie przeprowadzona przez kanały Telewizji Polskiej - TVP 1 oraz TVP Sport. Gala będzie także dostępna za darmo na stronie Sport.tvp.pl. 

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night w Wałczu >>