Patronat medialny


 


 

W pojedynku poprzedzającym główne wydarzenie gali KnockOut Boxing Night w Wałczu, Paweł Stępień (9-0, 8 KO) znokautował w czwartej rundzie Michała Ludwiczaka (15-8, 7 KO). Stawką pojedynku był pas międzynarodowego mistrza Polski wagi półciężkiej.

24-letni Ludwiczak od pierwszego gongu zdecydowanie zaatakował, jednak Stępień czujnie się bronił, a przy okazji skutecznie kontrował. Pięściarz ze Szczecina trafiał kombinacjami w różnych płaszczyznach i przepuszczał niemal każdy atak rywala.

W trzeciej rundzie Ludwiczak po raz pierwszy był liczony po celnym ciosie na wątrobę. Zawodnik z Leszna nie dał się wyliczyć, jednak do końca tego starcia walczył o przetrwanie. Stępień kontynuował atak w czwartej rundzie, a po kolejnych celnych uderzeniach na tułów ponownie posłał przeciwnika na deski. Tym razem Ludwiczak został już wyliczony do dziesięciu.

Dla 27-letniego Stępnia była to druga tegoroczna wygrana. Kolejną walkę pięściarz ze Szczecina stoczy 2 czerwca na kongresie sportów walki w Rzeszowie.