Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


31 marca podczas gali w Kilonii, Piotr Wilczewski (30-2, 10 KO) stanie do kolejnej w swojej karierze prestiżowej walki. Tym razem rywalem pochodzącego z Dzierżoniowa pięściarza będzie były mistrz świata wagi średniej, niedawny uczestnik turnieju "Super Six", Arthur Abraham (33-3, 27 KO).

W swoim ostatnim pojedynku - z Serbem Geardem Ajetovicem - popularny "Wilk" nie zaprezentował się jednak z najlepszej strony.

- Serb to europejska czołówka. Niełatwo się walczyło ze względu na takie, a nie inne kulisy przygotowań. Gdy tuż przed walką negocjujesz warunki nowego kontraktu zabiera to dużo takiej energii emocjonalnej i koncentracji - tłumaczy trener zawodnika, Andrzej Gmitruk.

Były szkoleniowiec m.in. Tomasza Adamka nie wyklucza, iż w najbliższej przyszłości Wilczewski spróbuje odzyskać należący do niedawna do niego pas mistrza Europy wagi super średniej. Rywalem Polaka w walce o to trofeum mógłby być Cristian Sanavia (45-5-1, 13 KO).

- W poniedziałek rozpoczynamy w Warszawie treningi, we wtorek jedziemy wszyscy na konferencję do Kilonii. A co będzie dalej, zobaczymy. Dochodzą nas słuchy, że De Gale zwakuje swój tytuł na bazie konfliktu z promotorem Frankiem Warrenem, wówczas Piotrek mógłby walczyć z Włochem - oświadczył Gmitruk.