Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

20 sierpnia na gali w Międzyzdrojach drugi tegoroczny pojedynek stoczy młodzieżowy mistrz świata wagi półśredniej Przemysław Runowski (11-0, 2 KO). Aktualnie 22-letni "Kosiarz" przygotowuje się do tego występu podczas górskiego obozu w Zakopanem.

Na ring wrócisz na gali w Międzyzdrojach. Jak przebiegają przygotowania do najbliższej walki?
Przemysław Runowski: Tak ostatnia walka była dla mnie bardzo ważna i myślę, że dobrze  w niej wypadłem. Jak na 11 walkę był to nawet niezły zawodnik. Przygotowania trwają już 5 tygodni teraz jestem na obozie w Zakopanem, na razie idzie wszystko bardzo dobrze był czas na siłownię był na technikę był na wytrzymałość. Teraz wchodzę w okres sparingów. Na razie mogę spokojnie powiedzieć, że są ta najlepsze przygotowania jakie miałem do walki.

Jak na razie jesteś pięściarzem kategorii super lekkiej. To w tej wadze będziesz toczył pojedynki?
Osobiście to najlepiej się czuje gdy ważę 70 kg.  Ale wiem, że w tej wadze są silni zawodnicy i myślę za na razie będzie 63.5 kg a później zobaczymy.

Marzeniem a zarazem celem każdego pięściarza jest zdobycie mistrzostwa świata. Ile czasu dajesz sobie na dokonanie tego?
Wczoraj zapytałem trenera-kto był najmłodszym mistrzem świata w Polsce-Odpowiedział, że Krzysztof Włodarczyk. Diablo miał wtedy niespełna 25 lat kiedy wygrał z Cunninghamem. Mam 22 lata. Fajnie by było zdobyć tytuł wcześniej niż to zrobił Krzysiek.

Wiesz konkretnie jaki plan mają promotorzy na twoją dalszą karierę?
Na razie jak już mówiłem są Międzyzdroje. Chce tam pokazać się z jak najlepszej strony. Widowiskowo boksować i efektownie wygrać to jest moim celem. Jeśli tak się stanie możecie mnie pytać co dalej.

Pełna treść artykułu na blogu "Wokół Ringu" >>