Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

W sobotę na gali KnockOut Boxing Night w Wałczu swój pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy były młodzieżowy mistrz świata wagi Przemysław Runowski (16-0, 3 KO). Rywalem 24-letniego "Kosiarza" będzie były pretendent do mistrzowskiego pasa WBC Siergiej Huliakiewicz (43-9, 17 KO).

Runowski ostatni raz boksował we wrześniu ubiegłego roku, wygrywając na punkty z Twahą Kidiku. Przed wcześniejszym powrotem na ring powstrzymała go pęknięta kość w prawej ręce.

- Po kontuzji nie ma już śladu. Na wszelki wypadek podczas sparingów czy tarczowania, nie wkładam jeszcze pełnej mocy w uderzenia prawą ręką. Odpalę ją dopiero w trakcie walki, żeby wcześniej niczego sobie nie uszkodzić - przekonuje pięściarz grupy KnockOut Promotions.

W ostatnich dwóch latach Runowski stał się jedną z wyróżniających się postaci największej stajni bokserskiej w Polsce. "Kosiarz" wygrywał m.in. doświadczonym i twardym Carelem Sandonem, niepokonanym i mocno bijącym Szwajcarem Alainem Chervetem czy silnym Filipińczykiem Elmo Trayą, rodakiem słynnego Manny'ego Pacquiao. Zdaniem Fiodora Łapina, trenera polskiego pięściarza, Runowski w najbliższych miesiącach potrzebuje jeszcze większych wyzwań.

- On musi boksować z coraz lepszymi rywalami, żeby nie stanąć w miejscu. Przemek rozwija się i my to widzimy. Liczymy, że pojawi się wkrótce w światowych rankingach i zacznie toczyć najprawdę poważne pojedynki. Już kilka razy było tak, że Runowski robił najlepsze walki na gali i udowadniał, że warto na niego stawiać - mówi głównym trener KnockOut Promotions.

36-letni Huliakiewicz będzie jednym z najbardziej doświadczonym przeciwników w karierze Runowskiego. Białorsin w przeszłości zdobywał tytuł mistrza Europy, a walkę o światowy pas federacji WBC przegrał minimalnie. Polak ma jednak nadzieję, że w sobotę po raz kolejny uda mu się skraść show i zaliczyć najbardziej efektowny występ na całej gali.

- Oszczędzam przed walką prawą rękę, ale tak naprawdę najmocniejszy mam lewy sierpowy. To właśnie lewym sierpem skoszę Huliakiewicza. Kibice w ringu zobaczą trochę innego pięściarza. Będę bardziej agresywny, zamierzam zadawać więcej ciosów i dać trochę emocji kibicom - zapowiada Runowski.

Walką wieczoru gali KnockOut Boxing Night w Wałczu będzie pojedynek byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego z Santanderem Silgado. W sobotę kibice zobaczą w akcji także m.in. Pawła Stępnia. Fiodora Czerkaszyna czy Marka Matyję. Gala KnockOut Boxing Night #1 jest współorganizowana przez gminę Wałcz.

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu >>