onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Zaveck JackiewiczJak dowiedziała się nieoficjalnie redakcja ringpolska.pl, Dejan Zaveck (29-1, 17 KO) na kilkadziesiąt godzin przed obroną pasa mistrza świata IBF wagi półśredniej z Rafałem Jackiewiczem (36-8-1, 18 KO), był zmuszony do uzyskania w ekspresowym tempie limitu wagi półśredniej (66,667 kg), gdyż jeszcze wczoraj ważył niemal 70 kilogramów.

Pięściarz z Mińska Mazowieckiego od samego przyjazdu do Słowenii i pierwszego spotkania na konferencji prasowej z Zaveckiem w poniedziałek, podejrzewał że jego rywal jest daleko od górnej granicy kategorii półśredniej. "Wojownik" nie pomylił się, a pięściarze trenujący w tym samym gymie co Słoweniec z podziwem patrzyli jak "Mr. Simpatikus" w pocie czoła wypracował sobie ostatecznie właściwym limit wagowy i na  oficjalnej ceremonii ważenia wniósł na skalę mniej niż Jackiewicz. Polak z kolei z dumą podkreślał, że po raz pierwszy w zawodowej karierze nie miał żadnych problemów z osiągnięciem właściwej wagi.

Bezpośrednią relację telewizyjną z gali w Lublanie, gdzie głównym wydarzeniem będzie właśnie potyczka Jackiewicza z Zaveckiem przeprowadzi Polsat Sport - początek programu o godz. 19.00. Retransmisja w Polsat o godz. 00.15.