Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

19 lipca na gali w Niemczech Rafał Jackiewicz (45-11-2, 21 KO) zaboksuje o pas IBO kategorii półśredniej, krzyżując rękawice z faworytem gospodarzy Rico Muellerem (16-1-1, 11 KO). - Chcę zakończyć bokserską karierę z pasem mistrza świata, a od października biorę się już za KSW - mówi były czempion Starego Kontynentu.

- Kończę właśnie czwarty tydzień przygotowań, to są naprawdę ciężkie treningi - opowiada Jackiewicz. - Długie biegi, siłownia, zacząłem sparingi dwa tygodnie wcześniej niż zwykle, ze względu na wagę i to, że chcę już wczuć się w atmosferę walki. Uważam, że jak na obecny etap przygotowań jestem w świetnej dyspozycji, do tego mam w tej chwili tylko 5 kilo nadwagi, więc po prostu bajka!

"Wojownik" z Mińska Mazowieckiego do lipcowego starcia przygotowuje się pod okiem Roberta Złotkowskiego, który w zeszłym roku poprowadził Przemysława Saletę do zwycięstwa nad Andrzejem Gołotą. - Z Robertem dobrze się dogadujemy, mamy podobne przemyślenia, te same teorie - przyznaje Jackiewicz. - Po prostu musi mi ktoś z boku powiedzieć to, co ja już wiem. Ja i Robert wyznajemy te same zasady w ringu jeśli chodzi o sposób walki, poruszania się, zadawania ciosów, obrony. Ta współpraca układa się bardzo dobrze.

- Kibice mogą sobie mówić, co chcą, ale ja naprawdę jadę wygrać z Muellerem. Wiem że przed każdą poprzednią walką mówiłem to samo, ale tak właśnie myślałem. Teraz jest podobnie. Jadę zdobyć mistrzostwo świata IBO i przywiozę ten pas do Polski - kończy Rafał Jackiewicz.