onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

To będzie klasyczne starcie doświadczenia z młodością - 12 grudnia na gali w Ełku Rafał Jackiewicz (46-14-2, 21 KO) zmierzy się z niepokonanym na zawodowych ringach Michałem Syrowatką (13-0, 4 KO). Były mistrz Europy wagi półśredniej o utalentowanym rywalu wypowiada się z szacunkiem, jednak absolutnie nie odbiera sobie szans na wygraną.

- Syrowatka jest młody, szybki i silny, ale ja też nie jestem słaby - mówi popularny "Wojownik". - Technicznie radzę sobie nieźle, mam duże doświadczenie, przekonamy się, czy to wystarczy na Michała.

- Słyszałem sporo, że Syrowatka mocno bije, ale zobaczymy, jak naprawdę z tym jest i jak będę odczuwał tę siłę. Ja przyjąłem już trochę mocnych ciosów od naprawdę dobrych zawodników, więc raczej dam radę - opowiada Jackiewicz, który nie przejmuje się faktem, że to jego przeciwnik postrzegany jest jako faworyt grudniowej konfrontacji.

- To nie jest walka, w której wychodzę na pożarcie do wielkiego kozaka. Michał owszem ma predyspozycje do bycia kozakiem, ale tym kozakiem jeszcze nie jest - podsumowuje ex-czempion Starego Kontynentu, który w swojej karierze wygrywał m.in. z Janem Zaveckiem, Jacksonem Osei Bonsu i Delvinem Rodriguezem.

Kup bilet na galę Ełk Boxing Night >>