onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

- Dla Michała to będzie niezły test, dla mnie po prostu kolejna walka - mówi Polsatsport.pl były mistrz Europy Rafał Jackiewicz (46-14-2, 21 KO) o sobotnim pojedynku z Michałem Syrowatką (13-0, 4 KO) na gali w Ełku. Pięściarze zmierzą się na dystansie dziesięciu rund w umownym limicie wagowym do 67 kg.

- W swoim boksowaniu już nic nie zmienię, nigdy nie będę taki jak byłem wcześniej. Jestem jaki jestem, czyli prezentuję dobry wysoki poziom, pomimo że ostatnie trzy walki z różnych powodów nie wyglądały tak jakbym chciał - tłumaczy "Wojownik" z Mińska Mazowieckiego, który ostatni raz boksował we wrześniu.

- Niezależnie od wyniku tej walki, nie zakończę jeszcze kariery. Michał jest młody, silny, szybki i wszyscy twierdzą, że jest w tej walce faworytem, ale ja mam swoje zdanie na ten temat. Wiadomo, że wychodzę do ringu po wygraną. Michał nie boksował jeszcze z wieloma zawodnikami na moim poziomie i według mnie, będę jego najbardziej wymagającym rywalem - przekonuje Jackiewicz, który w przeszłości w Ełku stoczył walkę, dzięki której boksował później o mistrzostwo świata wagi półśredniej.

W Ełku swoje kolejne profesjonalne pojedynki stoczą również m.in. Maciej Miszkiń i Dariusz Sęk, a zawodowe debiuty zaliczą Paweł Stępień i Piotr Podłucki.

Kup bilet na galę Ełk Boxing Night >>