Patronat medialny


 


29 lutego na gali Rocky Boxing Night w Stężycy Rafał Jackiewicz (51-26-2, 22 KO) zakończy swoją bogatą bokserską karierę pojedynkiem z 19-letnim Kewinem Gruchałą (6-0, 2 KO). Były mistrz Europy i pretendent do pasa IBF wagi półśredniej do zbliżającego się starcia przygotowuje się, sparując z... współpromotorem swojego rywala Tomaszem Turkowskim (5-0, 5 KO).

Turkowski, który niedawno sam wznowił swoją pięściarską karierę, odnosząc dwa zwycięstwa, był pod wrażeniem formy 42-letniego "Wojownika".

- Do dzisiaj myślałem, ze to będzie pewna wygrana Kewina, ale jeśli Rafał zrobi w walce to, co na sparingu, to Kewinowi będzie ciężko - przyznał po sparingu z Jackiewiczem popularny "Cowboy".

Na gali w Stężycy między linami zaprezentują się ponadto m.in.: finalista turnieju wagi ciężkiej Kacer Meyna, który zmierzy się z Andrasem Csomorem, Paweł Podłucki, który za rywala miał będzie Maksa Miszczenkę i Jacek Głowacki (brat dwukrotnego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego), który za przeciwnika miał będzie Armena Avagyana.