Patronat medialny


 


Podczas gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie boksujący w wadze superśredniej Robert Parzęczewski (5-0, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Ivana Stupalo (7-5, 1 KO).

Pochodzący z Częstochowy pięściarz rozpoczął pojedynek dość nerwowo, jednak po krótkiej chwili uspokoił swój boks. Popularny "Arab" z każdą rundą stopniowo zaczął coraz bardziej dominować w ringu, dobrze dystansując przeciwnika lewą ręką i systematycznie punktując prawą. Po 5. rundzie Parzęczewski zdawał się mieć sytuację już w pełni pod kontrolą, za czym poszły agresywniejsze i bardziej zdecydowane ataki. Chorwat - choć często wyraźnie prowokował częstochowianina lekceważącym zachowaniem - ograniczał się głównie do obrony, przyspieszając dopiero w ostatnich dwóch rundach.

Nieco wcześniej niepokonany Michał Ludwiczak (11-0, 4 KO) zwyciężył jednogłośnie na punkty Josefa Obeslo (4-17-2, 2 KO), a Konrad Dąbrowski (5-1, 1 KO), nokautując Rafała Piotrowskiego (0-44-1) w 2. rundzie, wzbogacił swój zawodowy rekord o pierwsze zwycięstwo przed czasem.