Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

17 marca na gali w Żyrardowie najważniejszy pojedynek w swojej dotychczasowej zawodowej karierze stoczy Siergiej Werwejko (5-0, 3 KO). Rywalem boksującego dla polskiej grupy Fight Events dwumetrowego Ukraińca będzie Brazylijczyk  Marcelo Luis Nascimento (22-14, 19 KO).

- Siergiej potrzebuje takiego mocnego testu - mówi szef Fight Events Marcin Piwek. - Początkowo chcieliśmy walki z Marcinem Rekowskim, ale Marcin miał bardzo ciężki pojedynek z Takamem, więc musieliśmy poszukać kogoś innego. 

- Zależało nam na kimś, kogo znają polscy kibice, na kimś prezentującym odpowiedni poziom. Wybór padł na Nascimento, który w maju ubiegłego roku dał bardzo mocną walkę Mariuszowi Wachowi. Po tamtym pojedynku pojawiały się nawet głosy, że Brazylijczyk zaprezentował się w ringu lepiej od Mariusza. Zobaczymy, jak na jego tle wypadnie Siergiej - tłumaczy Piwek, który Werwejkę wypatrzył, gdy ten boksował w lidze WSB w drużynie Hussars Poland. 

- Oglądałem go w WSB i spodobał mi się jego boks, słyszałem też, że dobrze radził sobie na sparingach z czołowymi polskimi zawodowcami - wspomina promotor. - Jednocześnie zaczęły dochodzić do mnie głosy, że Siergiej chciałby się sprawdzić na zawodowstwie. Pomyślałem, że spróbujemy.

- Walka z Nascimento da nam na pewno odpowiedź na kilka pytań dotyczących możliwości Siergieja. Myślę, że rywal jest odpowiedni na ten etap kariery - podsumowuje Marcin Piwek.

Siergiej Werwejko jako profesjonalista stoczył pięć zwycięskich bojów, trzy z nich rozstrzygając przed czasem. W swoim ostatni występie zastopował Andre Bungę.

Dziś ruszyła internetowa sprzedaż biletów na marcową galę. Wejściówki w cenie od 25 PLN nabyć można w serwisie eventim.pl.

Kup bilet na galę w Żyrardowie, ceny już od 25 PLN >>