Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

W pojedynku wieczoru gali Polsat Boxing Night w Częstochowie Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) wygrał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie z Joeyem Abellem (34-10, 32 KO). Amerykanin padał na deski czterokrotniekrotnie przed przerwaniem walki.

Po pierwszej rozpoznawczej rundzie, w której aktywniejszy był Abell, w drugiej odsłonie Adamek rzucił rywala na deski po prawym prostym. Amerykanin nie dał się wyliczyć, a w kolejnym starciu wrócił do gry i kilka razy mocno trafił "Górala".

Kolejne rundy były wyrównane. Adamek trafiał na korpus, czym bardzo osłabił Amerykanina, z kolei ten próbował odpowiadać ciosami na szczękę. Skuteczniejszy był Polak, który w szóstej rundzie ponownie zmusił przeciwnika do wizyty na deskach po ciosie na dół.

W siódmej rundzie Abell, który był już bardzo zmęczony, nieoczekiwanie poszedł do przodu i kilka razy przedarł się przez obronę Polaka z potężnymi uderzeniami. Adamek po raz kolejny odpowiedział jednak celnym ciosem na dół i Amerykanin znowu był liczony. Wkrótce pięściarze wdali w się kolejną wymianę, po której Abell znowu znalazł się na macie ringu i tym razem sędzia przerwał rywalizację.