onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 
Sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej Umar Kremliew skomentował w rozmowie z r-sport słowa Oleksandra Usyka (14-0, 11 KO), który stanowczo zaprotestował przeciw organizacji jego walki z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) w Rosji. Pojedynek ma być finałowym starciem turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej.

- To nie on będzie tu podejmował decyzje ani my, tu decyduje WBSS. Jak postanowią organizatorzy, tak będzie. Murat też ma podpisany taki sam kontrakt - ma boksować tam, gdzie wskażą szefowie WBSS - stwierdził Kremliew.

Pojedynek Usyka z Gasijewem o pasy WBA, WBO, WBC i IBF i trofeum Muhammada Alego początkowo miał odbyć się 11 maja w Arabii Saudyjskiej. Ostatnio coraz częściej mówi się o przeniesieniu finału prestiżowych zawodów do Rosji (proponowany termin to 22 lipca). Póki co jednak Usyk jest kontuzjowany i nie ma pewności, kiedy dokładnie będzie zdolny do walki.

Jak donosi portal sport.ua Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO) jest zdecydowanie przeciwny temu, by jego walka z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) odbyła się na terytorium Rosji.

Pierwotnie planowano, by pojedynek o cztery mistrzowskie pasy kategorii junior ciężkiej będący finałem turnieju World Boxing Super Series został rozegrany 11 maja w Arabii Saudyjskiej, jednak ostatnio mówiło się o przeniesieniu boju do Rosji ze zmianą daty na 22 lipca. Termin majowy stał się nieaktualny także ze względu na ogłoszoną wczoraj kontuzję Ukraińca.

Nie wiadomo, czy stanowisko Usyka ma jakikolwiek związek z kwestiami politycznymi, ale faktem jest, że ukraińskie drużyny narodowe zgodnie z dekretem ministra sportu nie powinny brać udziału w zawodach i obozach treningowych na terenie Rosji (federacji bokserskiej zarządzenie nie obejmuje). 

Finałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej pomiędzy  Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) i Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO) może odbyć się 22 lipca w Rosji - poinformował agencję Tass sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej Umar Kremliew.

Wcześniej anonsowano, że do starcia Gasijewa z Usykiem dojdzie 11 maja w Arabii Saudyjskiej, jednak wczoraj organizatorzy prestiżowych zawodów zakomunikowali, że zostanie ono przesunięte na lato.

Stawką pojedynku Murata Gasijewa z Olesandrem Usykiem oprócz trofeum Muhammada Alego będą mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO, WBC i IBF.

Planowany wcześniej na 11 maja w Arabii Saudyjskiej finał turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej pomiędzy  Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) i Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO) obędzie się w późniejszym terminie - wynika z wpisu na profilu Twitter braci Sauerland.

"Aktualnie finalizujemy rozmowy na temat dat i obiektów dla letnich finałów Usyk - Gasijew i Groves - Smith. To ogromne wydarzenia i chcemy, by wszystko było w porządku!" - napisali Kalle i Nisse Sauerland współorganizujący prestiżowe zawody o trofeum Muhammada Alego.

Stawką starcia Murata Gasijewa z Olesandrem Usykiem oprócz głównej nagrody WBSS będą mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO, WBC i IBF.

Trener mistrza IBF i WBA wagi junior ciężkiej Murata Gasijewa (26-0, 19 KO) Abel Sanchez jest przekonany, że jeśli czempion WBC i WBO Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO) w finałowej walce turnieju World Boxing Super Series zaboksuje tak jak w półfinale przeciw Mairisowi Briedisowi, nie doczeka do ostatniego gongu.

- Myślę, że Briedis nie stanowił dla Usyka zagrożenia i dlatego właśnie tak z nim walczył - ocenia szkoleniowiec Gasijewa. - To nie był Usyk, którego znam z wcześniejszych pojedynków. Wcześniej więcej boksował technicznie, był ruchliwszy i trzymał dobrze dystans. 

- Jeżeli z nami będzie chciał boksować jak z Briedisem, to szybko przegra. Nie sądzę jednak, by się na to zdecydował - dodaje Sanchez.

Finał rywalizacji o trofeum Muhammada Alego zaplanowany jest na 11 maja w Arabii Saudyjskiej, choć o organizację imprezy zabiegają jeszcze cały czas Rosjanie.

Wczoraj jeden ze współorganizatorów World Boxing Super Series Kalle Sauerland zakomunikował, że rozpoczyna proces kontraktowania uczestników drugiego sezonu prestiżowego turnieju. Kilkanaście godzin później na profilach mediów społecznościowych WBSS ukazało się zdjęcie Sauerlanda z Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO), co podsyciło spekulacje, że w kolejnym sezonie zawodów kibice ponownie obejrzą w akcji najlepszych 200-funtowców globu. 

W pierwszym sezonie World Boxing Super Series o trofeum Muhammada Alego rywalizowali pięściarze wag super średniej i junior ciężkiej. Do rozegrania pozostały już tylko walki finałowe, w których spotkają się, odpowiednio, Callum Smith z Georgem Grovesem i Oleksandr Usyk z Muratem Gasijewem. 

Gdyby faktycznie doszło do drugiej edycji turnieju WBSS w dywizji junior ciężkiej, szansę na uczestnictwo w nim mieliby z pewnością Krzysztof Głowacki i Mateusz Masternak, którzy w mijającym sezonie mieli status zawodników rezerwowych.

Kalle Sauerland, jeden z organizatorów World Boxing Super Series, poinformował, że dziś ruszy proces kontaktowania uczestników drugiego sezonu prestiżowego turnieju.

Nieoficjalnie mówi się, że w drugim cyklu rozgrywek o trofeum Muhammada Alego rywalizować będą pięściarze z trzech kategorii wagowych - koguciej, lekkiej i półciężkiej.

Finały pierwszej edycji World Boxing Super Series przewidziane są na 11 maja w Arabii Saudyjskiej (waga junior ciężka) i (prawdopodobnie) 14 lipca czerwca w Londynie (waga super średnia). Spotkają się w nich, odpowiednio, Oleksandr Usyk z Muratem Gasijewem i Callum Smith z Georgem Grovesem.

Aleksander Powietkin nie potrafi wskazać wyraźnego faworyta w finale turnieju World Boxing Super Series, w którym zmierzą się mistrz federacji IBF i WBA Murat Gasijew (26-0, 19 KO) i czempion WBO i WBC Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO).

- Trudno powiedzieć, kto wygra. Usyk jest trochę lepszym technikiem, ale Gasijew dużo mocniej bije, nie umiem wytypować zwycięzcy - stwierdził Powietkin.

Finał prestiżowego turnieju WBSS o trofeum Muhammada Alego rozegrany zostanie 11 maja w Arabii Saudyjskiej. Zdaniem bukmacherów dwa razy większe szans na zwycięstwo ma Usyk.

George Groves (28-3, 20 KO) poinformował za pośrednictwem Twittera, że kontuzja barku, jakiej się nabawił w półfinałowym pojedynku World Boxing Super Series z Chrisem Eubankiem Jr okazała się groźniejsza niż zakładano pierwotnie i niezbędna jest operacja.

W związku ze stanem zdrowia Grovesa zmianie ulegnie data finału turnieju WBSS, planowanego na 2 czerwca w Londynie. Brytyjczyk zadeklarował, że będzie gotów do walki w lipcu.

George Groves w boju o trofeum Muhammada Alego spotka się z niepokonanym Callumem Smithem (24-0, 17 KO), który w sobotę wygrał z Niekym Holzkenem.

Callum Smith (24-0, 17 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Niekym Holzkenem (13-1, 10 KO) w półfinale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej. 

Znany głównie ze swoich osiągnięć w kickboxingu Holzken, który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Jurgena Braehmera, okazał się wymagającym rywalem dla faworyzowanego Smitha i od pierwszego do ostatniego gongu ambitnie szedł do przodu, od czasu do czasu lokując w celu mocne uderzenia. Brytyjczyk dobrze operował jednak lewym prostym i ostatecznie to jego ręka powędrowała w górę. Sędziowie punktowali 118-110, 117-111, 117-111.

Callum Smith w zaplanowanym na 2 czerwca w Londynie finale WBSS skrzyżuje rękawice z Georgem Grovesem (28-3, KO), który w swoim półfinałowym boju zwyciężył Chrisa Eubanka Jr.

Wczoraj ogłoszono, że niepokonany Holender Nieky Holzken (13-0, 10 KO) zastąpi chorego Jurgena Braehmera w sobotnim półfinale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej przeciw Callumowi Smithowi (23-0, 17 KO). Dziś pięściarze stanęli oko w oko na konferencji prasowej.

Niepokonany Holender Nieky Holzken (13-0, 10 KO) zastąpi chorego Jurgena Braehmera w sobotnim półfinale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej przeciw Callumowi Smithowi (23-0, 17 KO) 

34-letni Holzken, lepiej znany ze swoich dokonań w kickboxingu (był mistrzem organizacji GLORY), w swoim ostatnim występie zastopował Wiktora Poliakowa.

Zwycięzca sobotniej konfrontacji w zaplanowanym na 2 czerwca finale WBSS skrzyżuje rękawice z Georgem Grovesem (28-3, 20 KO), który w miniony weekend pokonał Chrisa Eubanka Jr.

Jurgen Braehmer (49-3, 35 KO) ze względu na chorobę wycofał się z sobotniej walki z Callumem Smithem (23-0, 17 KO) - informują niemiecki media. Pojedynek miał być drugim półfinałem turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej.

Mimo choroby Brahmera półfinałowa gala WBSS w Norymberdze odbędzie się zgodnie z planem, a Smith zmierzy się z rywalem rezerwowym - jego nazwisko ma być ogłoszone za kilka godzin.

Pierwszym finalistą World Boxing Super Series w limicie 168 funtów został George Groves (28-3, 20 KO), który w sobotę wypunktował Chrisa Eubanka Jr.

Organizatorzy World Boxing Super Series po dużym sukcesie medialnym zawodów w wadze super średniej i junior ciężkiej zamierzają już wkrótce anonsować turnieje w kolejnych kategoriach wagowych. Najprawdopodobniej będą to dywizje kogucia, lekka i półciężka.

- Najpierw skupimy się na dwóch wagach, ale o trzeciej też będziemy rozmawiać. Na pewno będą dwie kategorie, opcją jest trzecia - zdradził w rozmowie z Boxing News Kalle Sauerland. 

- Na początek ogłosimy lżejsze wagi - kogucią, piórkową, lekką, super muszą - nad tymi się zastanawiamy. Są też rozmowy na temat kategorii półciężkiej. Może wrócimy jeszcze do junior ciężkiej - dodał współorganizator WBSS.

Finały pierwszej edycji World Boxing Super Series przewidziane są na 21 maja w Arabii Saudyjskiej (waga junior ciężka) i 2 czerwca w Londynie (waga super średnia).

Już w najbliższą sobotę drugi półfinał turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej pomiędzy Jurgenem Brahmerem (49-3, 35 KO) i Callumem Smithem (23-0, 17 KO). Walka wyłoni rywala dla George'a Grovesa (28-3, 20 KO).

George Groves (28-3, 20 KO) jest już po pierwszym badaniu barku kontuzjowanego w półfinałowej walce World Boxing Super Series z Chrisem Eubankiem. Brytyjczyk przekonuje, że jego udział w planowanym na 2 czerwca finale turnieju nie jest zagrożony. 

- Zrobiliśmy prześwietlenia, jutro zobaczę się z lekarzem specjalistą i zobaczymy, dokładnie, co się stało. Jestem pewien, że będzie dobrze. Problem byłby, gdyby uszkodzeniu uległa kość, ale rentgen nic takiego nie wykazał. Nie da się ukryć, że doznałem wczoraj urazu, ale mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku - stwierdził "Święty" w rozmowie z IFL TV.

Groves w finałowym boju o Trofeum Muhammada Alego skrzyżuje rękawice z e zwycięzcą walki Jurgen Brahmer (49-3, 35 KO) - Callum Smith (23-0, 17 KO).

Kalle Sauerland skomentował kwestię kontuzji barku George'a Grovesa (28-3, 20 KO), jakiej Brytyjczyk nabawił się podczas półfinałowej walki turnieju World Boxing Super Series przeciw Chrisowi Eubankowi Jr.

Pytany o ewentualne konsekwencje dla zaplanowanego na 2 czerwca finału WBSS wynikające z urazu "Świętego" współorganizator zawodów o Trofeum Muhammada Alego odparł: - Mamy określony czas na zakończenie turnieju. W tej chwili nie będę wchodził w szczegóły, poczekajmy do poniedziałku. 

- W przypadku takich kontuzji można wrócić do treningu bardzo, bardzo szybko, jeśli to tylko sprawa lekkiego zwichnięcia. Do czasu analizy przez lekarzy specjalistów nie będziemy jednak mieli wiedzy, jak duże są uszkodzenia - dodał Sauerland.

George Groves (28-3, 20 KO) zwycięstwo z Chrisem Eubankiem Jr (26-2, 20 KO) w półfinale turnieju World Boxing Super Series przypłacił kontuzją barku. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Brytyjczyka (prawdopodobnie chodzi o zwichnięcie) i czy może mieć on wpływ na ewentualną zmianę terminu zaplanowanego na 2 czerwca finału prestiżowych zawodów. 

- Bark bardzo mnie boli, ale dziś nic nie mogło mnie powstrzymać. Walkę wygrał ten, który bardziej chciał tego zwycięstwa - stwierdził pierwszy finalista WBSS w kategorii super średniej.

- To była świetna walka dla kibiców, dobry występ Chrisa Eubanka. Nie kłamał, dy zapowiadał wojnę. Przynajmniej raz posłałem go na deski, choć sędzia nie liczył. Był silny w półdystansie, tak jak się spodziewaliśmy. Jestem z siebie bardzo zadowolony - dodał George Groves, który w boju o Trofeum Muhammada Alego zmierzy się z lepszy z pary Jurgen Brahmer (49-3, 35 KO) - Callum Smith (23-0, 17 KO).

George Groves (28-3, 20 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Chrisa Eubanka Jr (26-2, 20 KO) w pierwszym półfinale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej.

Pojedynek rozpoczął się po myśli Grovesa, który dobrze kontrolował dystans i już w pierwszym starciu trafił rywala lewym prostym, posyłając go na matę (sędzia nie zdecydował się jednak na liczenie). Eubank pierwszy raz poważnie zagroził "Świętemu" w trzeciej odsłonie, ale do narożnika zszedł z głębokim rozcięciem prawego łuku brwiowego, które wyraźnie przeszkadzało mu w dalszej części pojedynku.

Kolejne starcia przebiegały według podobnego scenariusza - Eubank odważnie nacierał, szukając mocnego trafienia, Groves kontrolował walkę ciosami z kontry, a w momentach zagrożenia umiejętnie klinczował. W rundzie dziewiątej przez moment wydawało się, że "Juniorowi" udało się wreszcie przełamać przeciwnika, jednak w dziesiątym starciu rolę się odwróciły i to Eubank walczył "o przetrwanie".

Mistrzowskie rundy były prawdziwą ringową wojną, w której Eubank co chwila wyprowadzał potężne obszerne sierpy, na które Groves odpowiadał najczęściej celnymi kontrami z prawej ręki. Eubank wygranej przez nokaut szukał desperacko do końcowych sekund pojedynki, ale ostatecznie Groves dotrwał do gongu. Sędziowie punktowali 117-112, 116-112, 115-113 dla broniącego pasa WBA George'a Grovesa.

Statystyki ciosów: George Groves - 117 trafionych, 398 wyprowadzonych; Chris Eubank Jr - 92 trafione, 421 wyprowadzonych.

George Groves i Chris Eubank Jr zmieścili się w limicie wagi super średniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Manchesterze. Pojedynek będzie półfinałem turnieju World Boxing Super Series. Stawką walki będzie także należący do Grovesa tytuł mistrza świata federacji WBA.

 

Najnowsze komentarze