Patronat medialny


 


Prawdopodobnie 20 stycznia dojdzie do półfinałowego pojedynku turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, w którym rękawice skrzyżują mistrz IBF Murat Gasijew (25-0, 18 KO) i czempion WBA Yunier Dorticos (22-0, 21 KO). Trener Rosjanina Abel Sanchez zdaje sobie sprawę, że jego zawodnik stanie przed dużym wyzwaniem.

- Czeka nas bardzo trudna walka - mówi słynny szkoleniowiec. - Dorticos nie tylko ma mocny cios, ale też jest wychowankiem kubańskiej szkoły boksu, boksował w wielu miejscach na świecie. Mój zawodnik ma tylko 25 walk jako amator i 25 jako profesjonalista. Musimy pracować nad rozwojem nie tylko siły ciosu, ale i innych rzeczy. Myślę że to będzie trudny pojedynek.

- Jeśli o Gasijewa, to oprócz jego siły podoba mi się jego charakter, sposób, w jaki zachowuje się w ringu, on jest zawsze bardzo pewny siebie. Jest silny i choć faktycznie brak mu doświadczenia Dorticosa, jestem pewien, że mu taki wycisk jak nikt wcześniej - przekonuje Abel Sanchez.

Zdaniem bukmacherów nieznacznym faworytem starcia Gasijew - Dortisoc będzie Rosjanin. Kursy wynoszą odpowiednio 1,7 i 2,1.