Patronat medialny


 


3 lutego w rosyjskim Soczi dojdzie do półfinałowej walki turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej pomiędzy czempionem IBF Muratem Gasijewem (25-0, 18 KO) i mistrzem WBA Yunierem Dorticosem (22-0, 21 KO). Niepokonany Rosjanin w ćwierćfinale WBSS szybko zastopował Krzysztofa Włodarczyk, jednak jak przekonuje, przeciw mocno bijącemu rywalowi z Kuby nie nastawia się na błyskawiczne rozstrzygnięcie boju.

- Ja zawsze szykuję się na dwanaście rund walki - zapewnia "Żelazny". - To bardzo poważny przeciwnik i nie ma mowy o lekceważeniu go. Obejrzeliśmy kilka pojedynków Dorticosa, w tym z Kalengą i Kudriaszowem i wyciągnęliśmy pewne wnioski.

- Treningi przed walką idą pełną parą. Mamy już zaliczoną podbudowę fizyczną, wszystko idzie jak zwykle. Biegam, ćwiczę kondycję, pracuję z ciężarami. Potem przyjdzie czas na sparingi - relacjonuje Gasijew. 

Starcie Murata Gasijewa z Yunierem Dorticosem będzie drugim z półfinałów WBSS. W pierwszym, 27 stycznia w Rydze, posiadacz pasa WBO Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO) skrzyżuje rękawice z mistrzem WBA Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO).