Patronat medialny


 


Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO) pokonał na punkty WBC Mairisa Briedisa (23-1, 18 KO) na gali w Rydze w pojedynku o pasy WBO i WBC i awans do finału turnieju World Boxing Super Series. Po walce pięściarze zabrali głos na konferencji prasowej. Wybrane cytaty poniżej.

Oleksandr Usyk: Mam teraz w kolekcji jeszcze jeden pas. Mairis to dobry, silny sportowiec, to było dwanaście rund pięknej walki. Nie pytajcie mnie na razie o to co będzie za tydzień, miesiąc, na razie myślę, o tym, żeby się przebrać, wrócić do hotelu, przespać się i wrócić do domu, do dzieci, nie chcę myśleć o tym, co będzie w finale turnieju. (...) Byliśmy gotowi [że Briedis będzie mocny na początku], on miał na koncie 25 walk, 25 wygranych. My swoje zrobiliśmy, dzięki Bogu się udało i wracamy do domu z pasami.

Mairis Briedis: Być może na werdykt sędziów miała opinia, jaką ma Usyk, to że był faworytem i sugerowali się tym trochę przy punktowaniu, ale myślę, że daliśmy świetny pojedynek i mam nadzieję na rewanż, zobaczymy, kto wtedy będzie górą. To była wyrównana walka, sędziowie widzieli wszystko najlepiej. Dla mnie ta porażka będzie motywacją w przygotowaniach do następnych pojedynków.