onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Murat Gasijew (25-0, 18 KO) i Yunier Dorticos (22-0, 21 KO) są pewni siebie przed zaplanowanym na sobotę w Soczi pojedynkiem o pasy WBA i IBF wagi junior ciężkiej. Starcie niepokonanych pięściarzy będzie drugim półfinałem turnieju World Boxing Super Series.

- Dorticos jest dobrze wyszkolonym zawodnikiem, ma na koncie dużo walk amatorskich, jest szybki. To świetny rywal, ale ja jestem przygotowany na dwanaście mocnych rund - zapowiada Rosjanin, który w ćwierćfinale szybko znokautował Polaka Krzysztofa Włodarczyka.

- Ja osobiście z Gassijewem nie mam żadnych problemów, ale on teraz będzie miał problemy. Będzie musiał znaleźć jakąś obronę przed pociskami, które polecą w jego wielką głowę. Gasijew nabierze respektu do "Doktora KO"! - odgraża się potężnie bijący Dorticos. 

Sobotni pojedynek w Soczi cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Na mistrzowską galę sprzedano już 12,5 tysiąca z 15 tysięcy biletów. Zwycięzca konfrontacji Gasijew Dorticos w finale WBSS skrzyżuje rękawice z posiadaczem pasów WBO i WBC Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO).