Patronat medialny


 


Mistrz świata WBA i IBF wagi junior ciężkiej Murat Gasijew (26-0, 19 KO) zapowiada twardą walkę w finale turnieju World Boxing Super Series z czempionem WBO i WBC Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO).

- Nie chcę nic przewidywać, ale jestem przekonany, że te pojedynek będzie doskonały dla wszystkich - mówi niezwyciężony Rosjanin, który w dotychczasowej drodze po Trofeum Muhammada Alego pokonał Krzysztofa Włodarczyka i Yuniera Dorticosa. 

- Dam z siebie wszystko, a czy rywal był łatwy czy trudny, ocenię dopiero po wszystkim. Usyk to jeden z najmocniejszych zawodników naszej wagi - dodaje Gasijew.

W ostateczny triumf rosyjskiego czempiona w turnieju WBSS nie wątpi jego współpromotor Aleksiej Wasiliew: - Zawsze wierzyłem w Murata i wierzyć będę do końca. Myślę, że on wygra, choć czeka go trudna walka, bo rywal jest bardzo doświadczony, sprytny i dobrze wyszkolony. Murat jednak wygra, znajdziemy sposób na każdego - zapowiada szef grupy Ural Boxing Promotions przed wielkim finałem zaplanowanym na 11 maja w Arabii Saudyjskiej.