Patronat medialny


 


Eddie Hearn zapowiedział, że w tym roku zamierza rozpocząć organizację regularnych gal bokserskich na terenie Niemiec. Brytyjski promotor chce wejść na nowe rynki wraz z łagodzeniem międzynarodowych obostrzeń dotyczących pandemii koronwirusa.

- Będziemy obecni cały czas we Włoszech i Hiszpanii, ale także w Niemczech, Australii, Kanadzie i Japonii. W tych miejscach będzie regularnie organizować gale w tym roku - mówi szef grupy Matchroom Boxing.

- Chcemy być dominującą siłą na całym świecie. Australia to jeden z naszych najważniejszych celów, ale także Niemcy, gdzie boks przez lata był jednym z najchętniej oglądanych sportów w telewizji - przekonuje Hearn.

W tym roku Eddie Hearn zorganizował swoją pierwszą galę w Uzbekistanie. Matchroom otrzymało na ten cel wsparcie finansowe od lokalnego rządu.

Add a comment

24 maja odbędzie się przetarg, który wyłoni organizatora walki o pas WBA wagi super koguciej pomiędzy Murodjonem Akhmadaliewem (9-0, 7 KO) i Ronnym Riosem (33-3, 16 KO). Do tego czasu obie strony mają jeszcze czas na osiągniecie porozumienia.

Minimalna kwota, z którą można przystąpić do przetargu to 150 tysięcy dolarów. Zwycięska oferta zostanie podzielona w stosunku 75 do 25 dla posiadającego obecnie pas World Boxing Assocation Akhmadaliewa.

26-latek z Uzbekistanu po raz ostatni boksował w kwietniu, wygrywając przez nokaut z Ryosuke Iwasą. 31-letni Rios w ostatnich występach wygrywał z Diego De La Hoyą oraz Oscarem Negrete.

Add a comment

 

Brandon Figueroa (22-0-1, 17 KO) znokautował Luisa Nery'ego (31-1, 24 KO) w siódmej rundzie gali organiowanej w Carson. 24-latek zunifikowł w ten sposób tytuły mistrza świata federacji WBA i WBC wagi super koguciej.

Figueroa od początku narzucił wysokie tempo i zepchnął przeciwnika do obrony. Nery był zmuszony do walki z kontry, jednak w otwierających rundach kilka razy mocno trafił rywala.

Z kolejnymi rundami Figueroa zaznaczał coraz większą przewagę, a jego ciosy częściej dochodziły do celu. W siódmej rundzie 24-latek trafił uderzeniem na wątrobę, które zakończyło pojedynek. Nery przegrał na zawodowych ringach po raz pierwszy.

Add a comment

Dzisiaj na gali Matchroom Boxing w Manchesterze Joshua Buatsi (13-0, 11 KO) zmierzy się z Danielem Blendą Dos Santosem (15-0, 8 KO). Stawką pojedynku będzie pas WBA International wagi półciężkiej. Podczas tej samej imprezy kibice obejrzą także trzy walki o mistrzostwo Europy: w kategorii junior ciężkiej Tommy McCarthy zmierzy się z Alexandru Jurem, w wadze super średniej Lerrone Richards skrzyżuje rękawice z Giovannim De Carolisem, zaś w dywizji super koguciej Gamal Yafai zmierzy się z Jasonem Cunninghamem.

 

Add a comment

 

Luis Nery (31-0, 24 KO) i Brandon Figueroa (21-0-1, 16 KO) zmieścili się w limicie wagi super koguciej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą organizowaną w Carson. Stawką pojedynku ędą tytuły mistrza świata federacji WBC i WBA.

26-letni Nery po raz ostatni boksował we wrześniu. Meksykanin pokonał jednogłośnie na punkty Aarna Alamedę, zdobywając mistrzowski pas w drugiej kategorii wagowej. Wcześniej Nery był mistrzem świata w wadze koguciej.

Figueroa w 2019 roku wywalczył tymczasowy pas World Boxing Association. Amerykanin aktualnie jest regularnym mistrzem tej federacji. Galę w USA pokaże telewizja Showtime.

Add a comment

Tommy McCarthy (17-2, 8 KO) i Alexandru Jur (19-4, 4 KO) zmieścili się w limicie wagi junior ciężkiej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Matchroom Boxing w Manchesterze. Stawką pojedynku będzie należący do Irlandczyka tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Zwycięzca tego pojedynku będzie zobligowany do skrzyżowania rękawic z Krzysztofem Włodarczykiem (58-4-1, 39 KO), który kilka miesięcy temu został wyznaczony oficjalnym pretendentem do pasa EBU w limicie do 90,7 kg. Transmisja na platformie DAZN.

 

Add a comment

400 tysięcy nowych subskrybentów w Stanach Zjednoczonych zyskała platforma DAZN przed walką Saula Alvareza (56-1-2, 38 KO) z Billym Joe Saundersem (30-1, 14 KO). Pojedynek o mistrzowskie pasy WBC, WBA i WBO wagi super średniej zakończył się wygraną Meksykanina przez techniczny nokaut po ósmej rundzie.

Wypłata Brytyjczyka za ten pojedynek wyniosła 8 milionów dolarów. Gaża "Canelo", który stoczył trzecią walkę w ciągu sześciu miesięcy, przekroczyła 25 milionów dolarów.

Alvarez w kolejnym występie przystąpi do ostatecznej unifikacji w limicie do 76 kilogramów. 18 września pięściarz z Meksyku ma stoczyć walkę z mistrzem federacji IBF Calebem Plantem. "Canelo" nie ma podpisanej długoterminowej umowy z DAZN, dlatego nie można wykluczyć, że to wydarzenie w USA pokaże telewizja FOX.

Add a comment

12 czerwca na gali organizowanej przez Matchroom Boxing dojdzie do eliminatora IBF wagi super lekkiej pomiędzy Jeremiasem Ponce (27-0, 17 KO) i Lewisem Ritsonem (21-1, 12 KO). Zaplanowany na 25 maja przetarg w tej sprawie został anulowany.

27-letni Ritson po raz ostatni boksował w październiku, wygrywając na punkty z Miguelem Vazquezem. Pochodzący z Argentyny Ponce Ostatnią walkę stoczył w grudniu. 24-latek na zawodowych ringach wygrywał m.in. z Niemcem Rico Muellerem.

Mistrzem International Boxing Federation w limicie do 63,5 kilograma jest Josh Taylor, który 22 maja na gali w Las Vegas przystąpi do walki unifikacyjnej z Jose Ramirezem. Stawką tego pojedynku będą także tytuły organizacji WBA, WBC i WBO.

Add a comment

Grupa Triller Fight Club poinformowała, że powroty na ring Oscara De La Hoi oraz Evandera Holyfielda zostały przełożone na późniejsze terminy. Występy obu legendarnych pięściarzy będą w USA pokazywane w systemie Pay-Per-View.

De La Hoya miał boksować 3 lipca, ale na jego występ kibice będą musieli poczekać do września. Nadal nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem "Złotego Chłopca". Do walki z De La Hoyą przymierzanych było m.in. kilku zawodników UFC.

58-letni Holyfield na ring miał wrócić 5 czerwca na gali w Miami, którą przesunięto o dwa tygodnie. Pojedynek byłego czempiona dwóch kategorii wagowych z Kevinem McBridem nie znajdzie się jednak na karcie walk tej imprezy. Do tego starcia ma dojść w sierpniu. Dokładna data nie została jeszcze potwierdzona.

Add a comment

3 września na gali organizowanej w Kinszasie dojdzie do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej Ilungi Makabu (28-2, 25 KO) z Alekseiem Papinem (13-1, 12 KO). Na 11 maja wyznaczona była data przetargu, który miał wyłonić organizatora pojedynku, jednak wygląda na to, że strony osiągnęły w tej sprawie porozumienie.

Makabu, który posiada pas World Boxing Council od stycznia ubiegłego roku, po raz ostatni boksował w grudniu, kiedy to znokautował w siódmej rundzie Olanrewaju Durodolę. Papin ostatnią walkę stoczył w kwietniu.

Pojedynek będzie rewanżem za walkę pięściarzy z sierpnia 2019 roku. Starcie, którego stawką był pas WBC Silver, zakończyło się niejednogłośną wygraną punktową Makabu.

Add a comment

Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) otrzymał propozycję skrzyżowania rękawic z Filipem Hrgovicem (12-0, 10 KO) w eliminatorze do tytułu mistrza świata IBF wagi ciężkiej. Ukrainiec może zastąpić Michaela Huntera, który zrezygnował z pojedynku z Chorwatem.

34-letni Usyk jest już oficjalnym pretendentem do pasa WBO w wadze ciężkiej. W pierwszej połowie roku miało dojść do jego walki o tymczasowy tytuł mistrza świata z Joe Joycem, jednak termin tej konfrontacji nie został jeszcze ustalony.

Pięściarz z Ukrainy do tej pory stoczył dwie walki w "królewskiej" dywizji. W ostatnim występie wygrał na punkty z Derekiem Chisorą.

Add a comment

Eddie Hearn poinformował, że Saul Alvarez (56-1-2, 38 KO) planuje w przyszłym roku występować na galach organizowanych na różnych kontynentach. Brytyjski promotor nie ma podpisanego kontraktu z najlepszym pięściarzem świata bez podziału na kategorie wagowe, jednak strony deklarują, że zamierzają kontynuować rozpoczętą kilka miesięcy temu współpracę.

- W przyszłym roku Canelo powinien po raz pierwszy zaboksować na gali organizowanej w Wielkiej Brytanii. Miejmy nadzieję, że będziemy w tym czasie mogli już wpuszczać kibiców na stadiony. Planujemy też walkę w Meksyku oraz na Bliskim Wschodzie - powiedział Hearn.

Na ring Saul Alvarez wróci 11 lub 18 września. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Caleb Plant, a stawką pojedynku będą tytuły mistrza świata federacji WBA, WBO, WBC i IBF wagi super średniej.

Add a comment

Tymczasowy tytuł mistrza świata WBO wagi super piórkowej będzie stawką walki Shakura Stevesona (15-0, 8 KO) z Jeremiahem Nakathilą (21-1, 17 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali Top Rank organizowanej 12 czerwca w Las Vegas.

Stevenson kilka miesięcy temu został wyznaczony oficjalnym pretendentem do walki o pas World Boxing Organization, który należy do Jamela Herringa. Na razie 23-latek zaboksuje o tymczasową wersję tego tytułu, a później obozy pięściarzy przystąpią do rozmów w sprawie organizacji bezpośredniego pojedynku. 

Pochodzący z Newark Stevenson w ubiegłym roku stoczył dwie walki. Po raz ostatni boksował w grudniu, wygrywając wysoko na punkty z Toką Kahnem Clarym. Herring w ostatnim ringowym występie wygrał przed czasem z Carlem Framptonem.

Add a comment

Były mistrz świata wagi super średniej Gilberto Ramirez (41-0, 27 KO) wróci na ring 9 lipca. Rywalem pięściarza z Meksyku w walce wieczoru gali DAZN będzie Sullivan Barrera (22-3, 14 KO).

29-letni Ramirez niedawno podpisał kontrakt z grupą Golden Boy Promotions. "Zurdo" boksuje teraz w kategorii półciężkiej. W grudniu wrócił na ring po półtorarocznej przerwie i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WBC w limicie do 79 kilogramów. W ostatnim występie Meksykanin wygrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie z Alfonso Lopezem.

Podczas tej samej gali może także dojść do walki do walki dwóch byłych mistrzów świata wagi super piórkowej - Josepha Diaza Jr z Javierem Fortuną. Początkowo w tym terminie Fortuna miał skrzyżować rękawice z Ryanem Garcią, jednak Amerykanin wycofał się z pojedynku z powodu problemów zdrowotnych.

Add a comment

Oficjalnie potwierdzono, że stadion baseballowy LoanDepot Park w Miami będzie miejscem organizacji walki róla kategorii lekkiej Teofimo Lopeza (16-0, 12 KO) z Georgem Kambososem Jnr (19-0, 10 KO). Pojedynek ostatecznie odbędzie się 19 czerwca i został przesunięty o dwa tygodnie względem wcześniejszych zapowiedzi.

LoanDepot Park może pomieścić blisko 40 tysięcy kibiców. Na razie nie wiadomo, jak liczna publiczność będzie mogła obejrzeć wydarzenie organizowane przez grupę Triller Fight Club na żywo.

Podczas tej samej imprezy dojdzie do walki Evandera Holyfielda z Kevinem McBridem. Gala będzie w Stanach Zjednoczonych pokazywana w systemie Pay-Per-View.

Add a comment

Kontrakt Saula Alvareza (56-1-2, 38 KO) z Matchroom Boxing wygasł i chociaż Meksykanin jest teraz wolnym agentem, to dalej deklaruje chęć współpracy z Eddiem Hearnem. Kolejnym rywalem "Canelo" ma być Caleb Plant (21-0, 12 KO), którego karierą opiekuje się Al Haymon.

Do walki Alvareza z Plantem, który będzie unifikacją wszystkich najważniejszych pasów mistrzowskich w wadze super średniej, ma dojść 11 lub 18 września na terenie Stanów Zjednoczonych. Matchroom oraz Premier Boxing Champions zapowiadają, że złożą osobne oferty w tej sprawie, a wybór organizatora zostanie podjęty na podstawie kryteriów finansowych.

Hearn chciałby, żeby galę w USA pokazała platforma DAZN. Haymon spróbuje zorganizować ten pojedynek w telewizji FOX, która pokazałaby wydarzenie w systemie Pay-Per-View.

Add a comment