Patronat medialny


 


Oficjalnie potwierdzono pełną kartę walk gali grupy Matchroom Boxing, która odbędzie się 8 maja na stadionie w Arlington. W walce wieczoru o tytuły mistrza świata WBA, WBC i WBO rękawice skrzyżują Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO) i Billy Joe Saunders (30-0, 14 KO).

Podczas majowej gali kibice zobaczą jeszcze jedną walkę o mistrzostwo świata. Nowy nabytek grupy Matchroom Boxing - Elwin Soto (18-1, 12 KO) będzie bronił pasa WBO wagi junior muszej w starciu z Katsunarim Takayamą (32-8, 12 KO).

Na ring wróci także Frank Sanchez (17-0, 13 KO). Boksujący w kategorii ciężkiej Kubańczyk zmierzy się z Nagym Aguilerą (21-0, 10, 14 KO), który niedawno przymierzany był do pojedynku z Arslanbekiem Machmudowem, jednak występ Rosjanina został przesunięty w czasie.

Brązowy medalista olimpijski Souleymane Cissokho (12-0, 8 KO) stoczy drugą walkę na przestrzeni dwóch miesięcy. 29-letni Senegalczyk z francuskim paszportem po marcowej wygranej z Danielem Echeverrią, tym razem skrzyżuje rękawice z Kieronem Conwayem (16-1-1, 3 KO).

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, kibice w Teksasie nie zobaczą walki o pas IBF wagi piórkowej pomiędzy Kidem Galahadem i Jamesem Dickensem. Pojedynek ma odbyć się w maju lub czerwcu na innej gali Machroom Boxing.