Patronat medialny


 


17 lipca na gali organizowanej w Brukseli dojdzie do walki o regularny pas mistrzowski WBA wagi junior ciężkiej pomiędzy Ryadem Merhym (29-1, 24 KO) oraz Kevinem Lereną (26-1, 13 KO). Pojedynek został oficjalnie potwierdzony.

Lerena jeszcze niedawno deklarował, że zamierza boksować o mistrzowski pas WBC w kategorii bridger, gdzie został oficjalnym pretendentem do tytułu. Ostatecznie pięściarz z Republiki Południowej Afryki stanie przed szansą wywalczenia pasa World Boxing Association.

Merhy niedawno przymierzany był do walki z Samuelem Kadje. Pojedynek miał się odbyć 1 maja na gali organizowanej w Belgii, ale ostatecznie walka nie doszła do skutku. Z kolei w grudniu federacja WBA nakazała stoczenie walki pomiędzy Merhym i Beibutem Szumenowem. Obozy pięściarzy otrzymały miesiąc na osiągnięcie porozumienia w sprawie organizacji pojedynku, jednak dalszych komunikatów w tej sprawie nie było.

Powrót Lereny do wagi junior ciężkiej skraca drogę do walki o tytuł mistrza świata WBC w kategorii do 101,6 kg dla zwycięzcy walki pomiędzy Arturem Szpilką i Łukaszem Różańskim. Do pojedynku, którego stawką będzie pas WBC International wagi bridger dojdzie 30 maja w Rzeszowie. O tytuł mistrzowski w tej kategorii wagowej zaboksują 18 czerwca Oscar Rivas i Bryant Jennings.