Patronat medialny


 


Hala Staples Center w Los Angeles będzie miejscem walki pomiędzy byłym bokserskim mistrzem świata sześciu kategorii wagowych Oscarem De La Hoyą oraz Vitorem Belfortem, byłym mistrzem świata UFC wagi półciężkiej. Pojedynek odbędzie się 11 września na gali Triller Fight Club.

Wcześniej informowano, że będzie to walka pokazowa. Ostatecznie pojedynek ma być wpisany do oficjalnych bilansów obu zawodników, którzy zaboksują na dystansie ośmiu dwuminutowych rund w umownym limicie do 180 funtów.

De La Hoya według nieoficjalnych informacji podpisał długoterminowy kontrakt z grupą Triller, która jesienią ubiegłego roku rozpoczęła organizację gal z udziałem celebrytów oraz zaawansowanych wiekowo byłych bokserskich mistrzów. Niewykluczone, że gale grupy Golden Boy Promotions będą od przyszłego roku pokazywane wyłącznie na platformie streamingowej Trillera.

Belfort ostatnią walkę stoczył w maju 2018 roku. De La Hoya nie boksował od grudnia 2008 roku. Walka będzie w Stanach Zjednoczonych pokazywana w systemie Pay-Per-View.