Patronat medialny


 

Kibice poznali datę wyczekiwanego powrotu na ring Adama Balskiego (13-0, 8 KO). 28-latek stoczy kolejny pojedynek już w najbliższą sobotę, podczas gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu, gdzie jego przeciwnikiem będzie Vladimir Reznicek (9-2-2, 4 KO).

Balski pojawi się w ringu po raz pierwszy od dramatycznego zwycięstwa nad Sergiejem Radczenką. W grudniu ubiegłego roku po wielkich emocjach i występie, który na długo pozostał w pamięci fanów szermierki na pięści, Polak pokonał na punkty wymagającego i twardego rywala z Ukrainy.

Po tym zwycięstwie, Balski zrobił sobie dłuższy odpoczynek od boksu i kompletnie zmienił otoczenie. Latem boksujący w wadze junior ciężkiej pięściarz rozpoczął współpracę z trenerem Fiodorem Łapinem, który dwukrotnie doprowadzał do tytułu mistrza świata w tej kategorii Krzysztofa Głowackiego oraz Krzysztofa Włodarczyka.

- Zaczynam nową, czystą kartę w swoim bokserskim życiu. Chcę rozwijać się, uczyć się od najlepszych i toczyć walki, które będą dla mnie wartościowe. Idę dalej po swoje - zapowiada kaliszanin.

W sobotę rywalem Balskiego będzie "Rzeźnik z Czech", który od początku swojej przygody z zawodowymi ringami nie unika wyzwań i ma na koncie już kilka niespodzianek. 31-latek wyhamował już kariery kilku niepokonanych pięściarzy i zrobi wszystko, żeby Polak dołączył do tej listy.

- Każdy jeden trening z Fiodorem Łapinem oraz takimi zawodnikami jak Głowacki czy Włodarczyk, to dla mnie cenna nauka. Nie chcę za 10 lat żałować, że nie spróbowałem wejść na wyższy poziom. Celuję wysoko, a wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy, dlatego w każdym występie będę chciał pokazywać, że jestem coraz lepszym pięściarzem - zapowiada Balski.

Główną atrakcją sobotniej gali w Sosnowcu będzie pojedynek Artura Szpilki (22-4, 15 KO) z Włochem Fabio Tuiachiem (29-6, 16 KO). Balski nie ukrywa, że "Szpila" to jeden z jego bokserskich idoli i będzie to pierwsza okazja, kiedy obaj zawodnicy wystąpią podczas tej samej imprezy.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>