Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Adam Balski (16-2, 9 KO) przegrał jednogłośnie na punkty z Alenem Babicem (11-0, 10 KO) podczas gali w Londynie. Sędziowie po dziesięciu rundach punktowali 95-93 i dwukrotnie 97-91 dla Chorwata, który zdobył pas WBC Silver wagi bridger.

Pojedynek zaczął się od mocnego uderzenia Polaka, który w pierwszej rundzie posłał rywala na deski po ciosie z lewej ręki. Chorwat szybko przełamał kryzys i w kolejnych rundach zaczął naciskać na Balskiego.

Babic w swoich atakch był schematyczny, a jego obszernie bite ciosy sierpowe rzadko dochodziły do celu. Polak skutecznie się bronił, jednak rzadko kontrował i przez swoją nieaktywność przegrywał większość rund z agresywnie boksującym Chorwartem.

Babic w ósmej rundzie kilka razy mocniej trafił, jednak tym razem to Balski przetrwał kryzys. Polak sekundę po gongu kończącym dziewiąte starcie trafił mocnym prawym sierpowym, po którym pięściarz z Bałkanów miał problemy z trafieniem do narożnika. Pięściarz z Kalisza został za to ukarany minusowym punktem.

W dziesiątym starciu Balski odważnie ruszył do przodu i polował na wygraną przed czasem. Babic jednak przetrwał napór rywala, a potem sam próbował mocniej zaatakować. Osatatecznie po dziesięciu rundach sędziowie wskazali na wygraną Chorwata, który po raz pierwszy przeboksował pełen dystans.