Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) szykuje się do rewanżowego pojedynku z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO), tymczasem, jak udało się ustalić TVP Sport, wkrótce na polskim rynku zadebiutuje grupa sygnowana nazwiskiem pięściarza – Kownacki Promotions.

Po długich i nerwowych miesiącach wyczekiwania Adam Kownacki wreszcie poznał datę pojedynku z Robertem Heleniusem. Pięściarz pochodzący z Konarzyc pod Łomżą, skrzyżuje rękawice z Finem 24 lipca w Las Vegas.

"Babyface" w pocie czoła przygotowuje się do rewanżu z Finem, natomiast jego brat… szykuje się do wylotu do Polski. Łukasz Kownacki, który od początku kariery Adama wspiera go i dba o rozwój jego interesów, w piątek ma przylecieć do Warszawy, a w sobotę będzie gościł na gali boksu zawodowego i olimpijskiego w Człopie (woj. zachodniopomorskie). W walce wieczoru wystąpi Damian Knyba, dla którego będzie to debiut w zawodowym boksie. Knyba to młodzieżowy mistrz Polski (2019), wicemistrz Polski seniorów (2019) i brązowy medalista MP do lat 23 (2017) oraz… pierwszy podopieczny nowo powstałej grupy Kownacki Promotions:

- Damian przyleciał do USA rok temu, przed wybuchem pandemii koronawirusa. Chcieliśmy zobaczyć, na co go stać i trzeba przyznać, że nieźle sobie tu radził. Od razu było widać jego zacięcie i serce do walki. Sparował m.in. z Adamem i Jarrellem Millerem. Wiadomo, to tylko sparingi, ale pokazał w nich, że stać go na dużo. Dopiero po nich przyznał nam, że nigdy... nie pracował z trenerem 1 na 1. Do tej pory ćwiczył tylko w grupie - powiedział Łukasz Kownacki w rozmowie z Tvpsport.pl.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>