Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Adam Kownacki (20-3, 15 KO) przegrał jednogłośnie na punkty z Alim Demirezenem (17-1, 12 KO) podczas gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 96-94 i dwukrotnie 97-93 dla Turka.

Polak mocno rozpoczął pojedynek i był bardzo aktywny w pierwszych trzech rundach. Demirezen zachował spokój i od czwartego starcia zaczął zyskiwać przewagę. Pięściarz z Turcji wchodził w wymiany z rywalem i najczęściej to on pozostawiał po sobie lepsze wrażenie.

Aktywność Kownackiego w drugiej połowie walki spadła. Obrona Polaka nie była najlepsza i przepuszczała sporo ciosów. Demirezen boksował konsekwentnie, regularnie trafiał i często wyprzedzał przeciwnika swoimi akcjami. Kownacki nie poddawał się, w ostatnich rundach próbował zrywów, ale nie potrafił znaleźć sposobu na odwrócenie losów walki.

Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali dla Demirezena, który odniósł w ten sposób najcenniejsze zwycięstwo na zawodowych ringach. Dla Polaka była to trzecia kolejna profesjonalna przegrana.