Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Sebastian ZbikW minioną sobotę Julio Cesar Chavez Jr (41-0, 30 KO) zdobył na gali w Sana Antonio srebrny pas WBC wagi średniej, pokonując na punkty Johna Duddy'ego. Jednym z pierwszych nazwisk jakie po walce padło z ust promującego Chaveza Boba Aruma w kontekście kolejnego rywala jego podopiecznego było nazwisko posiadacza innego mistrzowskiego trofeum WBC w limicie 160 funtów - tytułu Interim - Sebastiana Zbika (29-0, 10 KO).

Promotorzy niemieckiego pięściarza z grupy Universum nie wykluczają, że jeśli ich zawodnik 31 lipca obroni należący do niego mistrzowski pas w starciu z Jorge Sebastianem Heilandem (16-0, 8 KO), to być może w następnym starcie stanie naprzeciw Chaveza Jr.

- To byłaby naprawdę interesująca walka - mówi współdowodzący stajnią z Hamburga Dietmar Poszwa. - W tej chwili jednak skupiamy się na Jorge Heilandzie, a potem przeanalizujemy wszystkie dostępne opcje. Otrzymujemy dużo ofert od różnych promotorów. To świetnie, bo pokazuje to nam jak mocną pozycję ma Sebstian. Należy jednak pamiętać, że dla nas najważniejszym celem jest Sergio Martinez. Z resztą ten pojedynek został już zarządzony przez WBC, choć w boksie, jak wiadomo, wszystko jest możliwe.