Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

KingTydzień temu Dan Rafael, nawiązując na swoim blogu do wcześniejszego wpisu, pozwolił sobie na żart o zaakceptowanej przez Dona Kinga kwocie 10 mln dolarów (!!!) za walkę Oscara De La Hoi z Felixem Trinidadem (!!!).

"Informacja" była tak absurdalna,  a w dodatku umieszczona w takim kontekście, że chyba tylko ktoś niespełna rozumu mógłby ją przyjąć za fakt serwowany przez eksperta ESPN. A jednak nie tylko!

Trzy z czterech największych polskich portali o boksie (czyż ta formułka nie brzmi znajomo? >>) postanowiły bowiem zaraz donieść, że "Dziadek Don" pragnie znów wpuścić między liny "Tito" i "Złotego Chłopca". Co gorsza wiadomość ta rozeszła się dość szybko po innych polskich serwisach internetowych, między innymi tak prestiżowych jak sport.pl (partner jednego z "trzech z czterech"). Pogratulować fantazji, panowie tłumacze!

Aha, gdyby ktoś miał wątpliwości co do intencji Rafaela sprzed tygodnia, poniżej odpowiedź z jego chatu, gdzie został zagadnięty o "organizację" pojedynku De La Hoya - Trinidad: "You clearly do not understand a joke when you read one in my blog."