Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 Nuzhnenko16 lipca na gali w Boltonie Matthew Hatton (39-4-2, 15 KO) przystąpi do pierwszej obrony mistrzostwa Europy wagi półśredniej przeciwko Jurijowi Niużnience (30-1-1, 14 KO). Ukrainiec, który swoich kilka pierwszych zawodowych występów zaliczył w Polsce oświadczył, że nie boi się walki na terenie rywala, bo i tak udowodni swoją wyższość nad Brytyjczykiem.

- Jedyna przewaga jaką Hatton ma nade mną to walka przed własną widownią. Jak dla mnie to jednak tylko wyimaginowana przewaga, nie przejmuje się miejscem rozgrywania pojedynku. Widziałem kilka walk Matthew, jest silnym i twardym pięściarzem, ale pokonywałem już w swojej karierze zdecydowanie lepszych zawodników. Między nim i jego bratem Rickym jest przepaść jeśli chodzi o umiejętności. Przegrana z Senczenko to była dla mnie zimny prysznic, teraz jestem dużo lepszym pięściarzem, a Hatton przekona się o tym na własnej skórze. - zapowiada Niużnienko, który ma nadzieję zdobyć trofeum należące w przeszłości do Rafała Jackiewicza.

Hatton wywalczył pas EBU pokonując w marcu jednogłośnie na punkty Gianlucę Branco. Dla Ukraińca będzie to pierwszy występ od listopada ubiegłego roku.