Patronat medialny


 

Eddie Hearn zapowiedział, że wkrótce powinny zostać ogłoszone trzy organizowane przez Matchroom Boxing gale na terenie Stanów Zjednoczonych. Plany Hearna sięgają do końca listopada, ale na razie Brytyjczyk nie wymienia wśród nich pojedynku o mistrzostwo świata IBF wagi średniej pomiędzy Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) i Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO).

Niedawno informowano, że walka Polaka z Kazachem o pas International Boxing Federation planowana jest na listopad, ale niewykluczone, że jej termin ponownie uległ zmianie. Na razie Hearn informuje, że na pod koniec października DAZN pokaże galę z udziałem Romana Gonzaleza, Juana Francisco Estrady oraz Julio Cesara Martineza.

Na początku listopada wróci na ring z kolei mistrz świata WBC wagi lekkiej Devin Haney, który ma zmierzyć się z Yurorkisem Gamboą. Ta gala do niedawna planowana była na początek października. W drugiej połowie listopada ma odbyć się z kolei gala z udziałem Daniela Jacobsa oraz Demetriusa Andrade'a.

Już wcześniej Hearn sugerował, że Gołowkin zamierza poczekać z powrotem na ring na powrót kibiców na trybuny w USA. Nie brakuje też głosów, że podobnie jak w przypadku Saula Alvareza, DAZN proponuje "GGG" obniżkę jego wynagrodzenia, ale porozumienia w tej sprawie jeszcze nie osiągnięto. Jednocześnie Kazach kilkukrotnie składał deklarację, że jego kolejnym rywalem na pewno będzie Szeremeta. Obaj pięściarze ostatni raz boksowali podczas tej samej gali - w październiku ubiegłego roku w Nowym Jorku.