Patronat medialny


 


W pojedynku wieczoru gali Matchroom Boxing w Manchesterze Joseph Parker (29-2, 21 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Derecka Chisorę (32-11, 23 KO), zdobywając pas WBO Inter-Continental wagi ciężkiej.

Walka zaczęła się sensacyjnie, bo już kilka sekund po pierwszym gongu Parker padł na deski po prawym "Del Boya". Nowozelandczyk szybko się podniósł, ale do końca starcia warunki między linami dyktował Chisora.  Również w kolejnym odsłonach dominował Wyspiarz, który mimo upływu czasu nie tracił na impecie, ciągle naciskając boksującego z defensywy Parkera. 

Parker ożywił się dopiero w połowie pojedynku, kilka razy precyzyjnie trafiając nieco już podmęczonego rywala. Były czempion WBO dzięki dobremu wyszkoleniu technicznemu i precyzji ciosów zapisał na swoje konto kilka rund, jednak w finałowej fazie rywalizacji "Del Boy" znów odzyskał wigor.

Ostatecznie po rozegraniu dwunastu starć sędziowie punktowali 115-113 dla Chisory, 115-113 i 116-111 dla Parkera. Walka była wyrównana, więc do pierwszych dwóch ocen nie można mieć zastrzeżeń, jednak trzecia - Grzegorza Molendy - wydaje się w kontekście obrazu pojedynku zbyt "szeroka".