Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Prawdopodobnie Hasim Rahman Jr (12-1, 6 KO), syn byłego czempiona wagi ciężkiej Hasima Rahmana, będzie ostatecznie kolejnym przeciwnikiem znakomicie zarabiającego na zawodowych ringach inetrenetowego celebryty Jake'a Paula (5-0, 4 KO) - informuje Chris Mannix.

Walka odbędzie się 6 sierpnia w nowojorskiej Madison Square Garden. Pierwotnie Paul miał w tym terminie skrzyżować rękawice z Tommym Furym (8-0, 4 KO), jednak Brytyjczyk, podobnie jak cała jego rodzina nie może wjechać do USA z powodu sankcji nałożonych przez amerykański rząd na wszystkie osoby powiązane w jakikolwiek sposób ze ściganym  za kierowanie kartelem narkotykowym i podatkowe oszustwa Danielem Kinahanem.

Add a comment

30 lipca na gali w Bournemouth dojdzie do walki pomiędzy mistrzem Europy kategorii junior ciężkiej Chrisem Billamem-Smithem (15-1, 11 KO) i  Isaacem Chamberlainem (14-1, 8 KO).

Podczas tej samej imprezy, organizowanej przez grupę BOXXER, między linami zaprezentują się dwaj medaliści olimpijscy z Tokio - debiutujący na zawodowstwie półciężki Ben Whittaker i ciężki Frazer Clarke (1-0, 1 KO).

Add a comment

Dzięki zwycięstwu nad Nonito Donairem Naoya Inoue został nowym liderem rankingu P4P magazynu The Ring, wyprzedzając Oleksandra Usyka.

Co ciekawe, Inoue miał już w rekordzie wygraną z Filipińczykiem, jednak mimo wszystko ponowny triumf boksującego w wadze koguciej pięściarza z Japonii w starciu z "Flashem" skłonił członków panelu rankingowego "Biblii Boksu" do przyznania mu miana króla boksu bez podziału na kategorie wagowe.

Ranking P4P The Ring: 1. Naoya Inoue, 2. Oleksandr Usyk, 3. Terence Crawford, 4. Errol Spence Jr, 5. Juan Estrada, 6. Saul Alvarez, 7. Wasyl Łomaczenko, 8. Dimitri Biwoł, 9. Josh Taylor, 10. Jermell Charlo.

Add a comment

Lekarzom nie udało się uratować Simiso Butheleziego, młodego pięściarza z RPA, który po przegranej w niedzielę walce o pas WBF African wagi lekkiej stracił przytomność i trafił do szpitala z podejrzeniem krwiaka mózgu.

Zapis końcówki tragicznego pojedynku szybko obiegł bokserskie media. Na materiale wideo widać, jak Buthelezi po zainkasowaniu kolejnego mocnego uderzenia całkowicie traci kontrolę nad swoim ciałem i próbuje nieświadomie atakować sędziego a następnie pruje swoimi ciosami powietrze. 

Add a comment

W pojedynku wieczoru gali w Saitamie Naoya Inoue (23-0, 20 KO) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Nonito Donaire'a (42-7, 28 KO), unifikując pasy WBC, WBA i IBF kategorii koguciej.

Faworyzowany Japończyk już pod koniec pierwszego starcia posłał na deski rywala błyskawicznym ciosem w prawej ręki. Donaire'a przed kolejnymi deskami uratował gong, jednak w drugiej odsłonie znów został "zraniony" przez Inoue, tym razem po lewym sierpowym. 

Słynący z nokautującego uderzenia Japończyk zauważył kryzys przeciwnika i wkrótce rzucił go na matę po raz drugi. Sędzia ringowy, widząc, w jakim stanie jest Donaire, słusznie przerwał walkę.

Add a comment

Zmiany w Europejskiej Unii Boksu - nowym szefem EBU został Peter Stucki. Szwajcar na stanowisku prezydenta najważniejszej organizacji pięściarskiej na Starym Kontynencie zastąpił Boba Logista.

Podczas kongresu odbywającego się w Rydze zadecydowano także między innymi, iż na terenie Polski jedynym reprezentantem EBU będzie od teraz Polska Unia Boksu (PUB), a nie - jak do tej pory - Polski Wydział Boksu Zawodowego (PWBZ).

Add a comment

Naoya Inoue (22-0, 19 KO) i Nonito Donaire (42-6, 28 KO) zmieścili się w limicie wagi koguciej przed jutrzejszym rewanżem o pasy WBC, WBA i IBF wagi. Transmisja z gali w Polsacie Sport od godz. 11.30.

Add a comment