Patronat medialny


 


Jerzy KulejW wieku 71 lat w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie zmarł dziś dwukrotny złoty medalista olimpijski w boksie Jerzy Kulej. Kulej od czasu grudniowego zasłabnięcia podczas benefisu Daniela Olbrychskiego miał poważne problemy ze zdrowiem, jednak do ostatnich dni walczył ze słabościami swojego ciała. Serce mistrza zatrzymało się około godziny temu.

Jerzy Kulej stoczył w swojej bogatej karierze 348 walk, z których wygrał 317. Oprócz triumfów na Igrzyskach w Tokio i Meksyku ma też na swoim koncie mistrzostwo Europy i liczne medale zdobyte na ringach krajowych.

Po zakończeniu kariery sportowej Kulej zaangażował się w działalność społeczną i polityczną. W ostatnich latach był stałym komentatorem wydarzeń bokserskich telewizji Polsat.

W 1995 Jerzy Kulej otrzymał Nagrodę im. Aleksandra Rekszy, a w 1998, za wybitne zasługi dla ruchu olimpijskiego, za działalność na rzecz rozwoju i propagowania kultury fizycznej oraz osiągnięcia sportowe, został odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.


Jerzy Kulej zdobywa złoty medal olimpijski w Tokio
http://www.youtube.com/watch?v=lkR8hHPv4x4